Jak działa pompa ciepła?

Jak działa pompa ciepła?
Pompa ciepła to urządzenie służące do ogrzewania lub przygotowania ciepłej wody użytkowej. Są one coraz częściej wykorzystywanym sposobem ogrzewania domów jednorodzinnych. Głównym zadaniem pompy ciepła jest transfer ciepła z jednego obszaru do drugiego. Pompa ciepła oddaje ciepła powietrze, pozyskane ze środowiska, do instalacji ogrzewania domu. (więcej…)
Czytaj dalej

Czwarty nabór w programie “Mój prąd”

Czwarty nabór w programie “Mój prąd”
Program "Mój Prąd" cieszy się naprawdę dużą popularnością. W związku z tym rząd przygotował kolejną, czwartą już edycję tego przedsięwzięcia. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umożliwia otrzymanie nawet do 20 tysięcy złotych dotacji na instalację fotowoltaiczną. Przyjrzyjmy się szczegółom tej edycji programu NFOŚiGW. Czy warto skorzystać z okazji...
Czytaj dalej

Ruszył program “Moje ciepło”

Ruszył program “Moje ciepło”
Osoby, które zdecydują się na zastosowanie w swoim domu ekologicznego źródła ciepła, mogą uzyskać na ten cel dofinansowanie w wysokości od 7 do 21 tys. złotych. 29 kwietnia br. ruszył nabór wniosków do programu „Moje ciepło”. Jak złożyć wniosek i jakie warunku należy spełnić, aby skorzystać z dopłaty? (więcej…)
Czytaj dalej

Jak działa folia grzewcza?

Jak działa folia grzewcza?
Folia grzewcza to metoda ogrzewania wnętrz wciąż zyskująca na popularności. Nadal jest jednak nowością i bardzo często bywa mylona ze zwykłym ogrzewaniem podłogowym. Należy jednak pamiętać, iż jest to co innego. Co prawda taka folia może również być zamontowana w podłodze, lecz działa na innej zasadzie niż tradycyjne elementy grzewcze. (więcej…)
Czytaj dalej

Automatyka domowa – najpopularniejsze rozwiązania

Automatyka domowa – najpopularniejsze rozwiązania
Rozwiązania typu “inteligentny dom” są coraz częściej stosowane w nowych inwestycjach. Są dwa główne argumenty przemawiające za poniesieniem dodatkowych kosztów związanych z taką instalacją: większy komfort korzystania z domu oraz tańsza eksploatacja (rozwiązania smart pozwalają zoptymalizować zużycie energii przez gospodarstwo domowe). (więcej…)
Czytaj dalej

Jaki wybrać kominek do domu?

Jaki wybrać kominek do domu?
Kominek w domu to zawsze przyjemne miejsce do rodzinnych spotkań. Ciepło płynące z płonącego drewna sprawia, że robi się przytulniej. Ponadto kominek dopełnia aranżację i zdobi nasz salon. Do wyboru jest kilka rodzajów, które w bezpieczny sposób można zamontować również w mieszkaniu w bloku. Ostateczny wybór zależy od preferencji właścicieli. (więcej…)
Czytaj dalej

Pompa ciepła w domu

Pompa ciepła w domu
Jedną z decyzji, jaką musimy podjąć już na etapie projektowania domu jest wybór systemu ogrzewania. Coraz częściej alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań grzewczych stają się pompy ciepła. (więcej…)
Czytaj dalej

Piec gazowy w domu

Piec gazowy w domu
Instalowanie ogrzewania gazowego w domu wymaga spełnienia wielu czynników. Piec gazowy może znajdować się w kotłowni o określonych ustawowo parametrach. Musi być to powierzchnia nie mniejsza niż 8 metrów kwadratowych, a w przypadku, gdy kocioł ma zamkniętą komorę spalania co najmniej 6,5 metra kwadratowego. Wysokość pomieszczenia powinna wynosić co najmniej 1,9 metra. Warto pamię...
Czytaj dalej