Stary dom na wsi

dom na wsi

Katherine/flickr.com

Zakup każdej nieruchomości powinien być poprzedzony gruntowną analizą potrzeb. Kupno domu wiąże się z dużymi kosztami finansowymi, często determinuje również zobowiązania kredytowe. Decydując się na zakup starego domu na wsi warto przeanalizować kilka czynników, które mogą znacznie wpłynąć na ostateczną decyzję.

Przede wszystkim należy realnie spojrzeć na interesującą inwestycję i określić cel jej zakupu. Ważna jest funkcja jaką ma pełnić dom na wsi. Istotne jest czy będzie on przeznaczony wyłącznie do wakacyjnego i weekendowego wypoczynku dla właścicieli, czy też będzie stanowił podstawę rozwoju gospodarstwa agroturystycznego dla np. letników, czy też wreszcie będzie stałym miejscem zamieszkania.

Okazuje się, że kluczowa jest lokalizacja. Warto przed podjęciem decyzji dobrze ją poznać i sprawdzić czy spełnia wszystkie oczekiwania. Może się okazać, że weekendowy pobyt w małym domku przy lesie jest idealnym miejscem na odstresowanie się, ale już pobyt na stałe w takiej okolicy mógłby sprawiać więcej kłopotów niż korzyści.

Chcesz kupić dom? Sprawdź tutaj: domy na sprzedaż

Stary dom na wsi można kupić już nawet za około 20-30 tysięcy złotych. W takim wypadku konieczna będzie jego całkowita przebudowa, bądź nawet zburzenie i wybudowanie nowego. Warto śledzić na bieżąco ogłoszenia pojawiające się w lokalnej prasie, a także na stronach Urzędów Gmin. Czasami stary dom na wsi można kupić za kwotę 60-70 tysięcy złotych.

Kupując dom na wsi warto zwrócić uwagę czy posiada on stosowne podłączenia i dojście do tzw. mediów. Może się okazać, że np. malowniczo położony domek w lesie jest bardzo urokliwy, ale nie posiada podłączenia do energii elektrycznej, a doprowadzenie prądu do nieruchomości może sporo kosztować.

Przygotowując się do remontu warto zrobić wstępny kosztorys i doliczyć dodatkowe odsetki na nieprzewidziane wydatki. Podczas remontu warto korzystać z ofert lokalnych pracowników, którzy mogą lepiej niż miejska ekipa budowlana znać się na konkretnych rozwiązaniach budowlanych wykorzystywanych w danej okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.