Osiedle Kampinos (Stare Babice, k. Warszawy)

Osiedla domków jednorodzinnych przybierają na sile. W polskim krajobrazie jest ich coraz więcej. Jedna z najnowszych inwestycji tego typu jest budowana pod Warszawą w miejscowości Stare Babice. Mowa o osiedlu Ostoja Kampinos. Lokalizacja ma zapewnić dogodny dojazd do stolicy i jednocześnie zapobiec obecność miejskiego zgiełku. Mieszkanie na przedmieściach cenią sobie również osoby dbające o środowisko, dlatego najnowsza inwestycja zakłada budowę bardzo naturalnych, ekologicznych domów.

Eleganckie, komfortowe i przyjazne dla środowiska naturalnego domy zapewniają spokój i prywatność, o jakiej marzy większość osób. Mając własny dom można poczuć się w pełni swobodnie. Nieopodal Kampinoskiego Parku Narodowego rozpoczęła się budowa osiedla Ostoja Kampinos, które oferować będzie tylko energooszczędne domy. Cały projekt przewiduje budowę 48 segmentów. Po pierwszym etapie dostępnych będzie 12 domów, w większości realizowanych w koncepcji e4, czyli energooszczędnej. Wybudowano zostaną również dwa murowane bliźniaki z ekologicznymi udogodnieniami.

Jednak większość domów z całego projektu będzie w pełni korzystać z rozwiązań e4. Jednowarstwowe ściany zewnętrzne z pustaków ceramicznych będą izolowane za pomocą wełny mineralnej, co gwarantuje trwałość na wiele lat. Ściany w środku pokryte będą tynkiem wapiennym, który cechuje brak zapachu i wysoka absorbcja wilgoci, dzięki czemu w każdym zpomieszczeni zapanują bardziej optymalne warunki. Ponadto zaplanowano montaż paneli fotowoltaiczne oraz wentylacji mechanicznej z rekuperacją. W całym domu dostępne będzie też ogrzewanie podłogowe.

Za realizację inwestycji odpowiada deweloper Ostoja Development. Projekt architektoniczny powstał w słynnej pracowni Beczak&Beczak Architekci. Nieruchomości wyróżniać się będą barwą, nawiązującą do kolorów ziemi – przede wszystkim szarość, beż oraz grafit. Wszystko delikatne i naturalnie wykończona. Natomiast zaplanowana ceramiczna elewacja zapewni większą trwałość. Wokół domów będzie także mnóstwo zieleni. Nieruchomości liczyć będą około 170 metrów kwadratowych powierzchni, dzięki czemu każde wedle swoich upodobnień zaaranżują dom wygodnie dla siebie. A przestronny przydomowy ogródek umożliwi przyjemne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Koncepcja Ostoi Kampinos powstała z potrzeby klientów, którzy poszukują inwestycji uwzględniających warunki przyrodnicze podczas budowy nieruchomości. Wykorzystanie optymalnych technologii oraz wyposażenie domu w systemu ograniczające zużycie ciepła pozytywnie wpłyną na środowiska oraz rachunki za użytkowanie domu. Osiedle Ostoja to minimalistyczna architektura, w pełni naturalne materiały i bardzo spokojna, zapewniają bliski kontakt z naturą lokalizacja. Cena za metr kwadratowi nieruchomości waha się w graniach 5-7 tys. złotych. Cała nieruchomość to koszt od 490 tys. zł.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.