Osiedle EkoSfera (Gdańsk)

domy jednorodzinne (render 3D)

Aspekt ekologiczny w budownictwem staje się coraz ważniejszych dla potencjalnych klientów. Domy, które powstają w zgodzie z naturalnym środowiskiem, pojawią się w portfolio kolejnych deweloperów. Tego typu inwestycje realizuje obecnie deweloper Mr Projekt. Niezwykle osiedle powstaje niedaleko centrum Gdańska, w Kiełpinie Górnym. Nowoczesne domy o podwyższonym standardzie, wykonane włącznie z ekologicznych materiałów, mają być gotowe do zamieszkania już pod koniec 2022 roku. Chętni na zakup tego typu nieruchomości już zgłaszają się do wykonawcy.

Osiedla Ekosfera budowano jest przy ulicy Sulęczyńskiej, czyli bardzo blisko zjazdu na Obwodnicę Trójmiasta. Deweloper będzie musiał samodzielnie wybudować drogę dojazdową do kompleksu. Cały projekt przewiduje budowę aż 39 wolnostojących domów jednorodzinnych, co jest rzadkością w Gdańsku. Urząd miasta wydał na to zgodę pod warunkiem przygotowania infrastruktury drogowej. Osiedle będzie powstało w trzech etapach. Klucze do pierwszy domów będą przekazywane właścicielom przed końcem 2022 roku.

Każdy dom liczyć będzie 125 metrów kwadratowych wraz z garażem na jedno auto. Drugi samochód będzie można parkować na podjeździe. Ponadto do każdego domu przynależna jest działką rekreacyjna, gdzie można stworzyć przepiękny ogród. Nowoczesna konstrukcja domu z mocno zaznaczonym dachem oraz okna do ziemi to współczesne trendy w architekturze użytkowej. Ciekawa aranżacja zastosowano została również w przypadku elewacji, gdzie biel łączy się z szarością i drewnianymi dodatkami. Na parterze nieruchomości zaplanowano bardzo przestronny salon z aneksem kuchennym i łazienką. Na górze dostępną będą trzy sypialnie i główna łazienka.

Zgodnie z zapowiedziami dewelopera wszystkie domy wyposażone będą w energooszczędne systemy, dzięki czemu rachunki za energię elektryczną będą dużo niższe niż w przypadku mieszkań w blokach. Projekt przewiduje pompy ciepła, ogrzewanie podłogowe oraz panele fotowoltaiczne i rekuperację. Ponadto do domów zostanie poprowadzony światłowód, co zapewni wygodny dostęp do internetu. Atutem inwestycji jest również zielone otoczenie, które sprzyjać będzie rodzinnym spacerom. W pobliżu nie brakuje też niezbędnych punktów usługowych oraz szkół czy restauracji. Niemniej Osiedle Ekosfera pozwoli cieszyć się ciszą i spokojem, pomimo lokalizacji w dużej aglomeracji. Wykonawca nie podał jeszcze ostatecznej ceny za metr kwadratowy domu, ale może się spodziewać stawki na poziomie 8-9 tys. złotych. Pojedynczy segment kosztować będzie w granicach miliona złotych.

INFORMACJE O INWESTYCJI:

Nazwa: Osiedle ekosfera

Miejscowość: Gdańsk

Termin oddania: koniec 2022

Deweloper: MR Projekt

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.