Jak działa folia grzewcza?

Jak działa folia grzewcza?
Folia grzewcza to metoda ogrzewania wnętrz wciąż zyskująca na popularności. Nadal jest jednak nowością i bardzo często bywa mylona ze zwykłym ogrzewaniem podłogowym. Należy jednak pamiętać, iż jest to co innego. Co prawda taka folia może również być zamontowana w podłodze, lecz działa na innej zasadzie niż tradycyjne elementy grzewcze. (więcej…)
Czytaj dalej

Automatyka domowa – najpopularniejsze rozwiązania

Automatyka domowa – najpopularniejsze rozwiązania
Rozwiązania typu “inteligentny dom” są coraz częściej stosowane w nowych inwestycjach. Są dwa główne argumenty przemawiające za poniesieniem dodatkowych kosztów związanych z taką instalacją: większy komfort korzystania z domu oraz tańsza eksploatacja (rozwiązania smart pozwalają zoptymalizować zużycie energii przez gospodarstwo domowe). (więcej…)
Czytaj dalej

Jaki wybrać kominek do domu?

Jaki wybrać kominek do domu?
Kominek w domu to zawsze przyjemne miejsce do rodzinnych spotkań. Ciepło płynące z płonącego drewna sprawia, że robi się przytulniej. Ponadto kominek dopełnia aranżację i zdobi nasz salon. Do wyboru jest kilka rodzajów, które w bezpieczny sposób można zamontować również w mieszkaniu w bloku. Ostateczny wybór zależy od preferencji właścicieli. (więcej…)
Czytaj dalej

Pompa ciepła w domu

Pompa ciepła w domu
Jedną z decyzji, jaką musimy podjąć już na etapie projektowania domu jest wybór systemu ogrzewania. Coraz częściej alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań grzewczych stają się pompy ciepła. (więcej…)
Czytaj dalej

Piec gazowy w domu

Piec gazowy w domu
Instalowanie ogrzewania gazowego w domu wymaga spełnienia wielu czynników. Piec gazowy może znajdować się w kotłowni o określonych ustawowo parametrach. Musi być to powierzchnia nie mniejsza niż 8 metrów kwadratowych, a w przypadku, gdy kocioł ma zamkniętą komorę spalania co najmniej 6,5 metra kwadratowego. Wysokość pomieszczenia powinna wynosić co najmniej 1,9 metra. Warto pamię...
Czytaj dalej

Klimat w domu, czyli słów kilka o biokominkach

Klimat w domu, czyli słów kilka o biokominkach
Kominek to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie ciepłą atmosferę w domu. Nie tylko podnosi temperaturę pomieszczenia, ale też wpływa na klimat wnętrza. Można zainwestować w ogrzewanie z płaszczem wodnym, gdzie kominek pełni rolę „pieca”. Kominek może też stanowić uzupełninie np. ogrzewania gazowego. (więcej…)
Czytaj dalej

Wybór kominka do domu

Wybór kominka do domu
Kominek w domu może spełniać wiele funkcji np. dekoracyjną. Przede wszystkim wykorzystywany jest jednak do ogrzewania i dogrzewania domu lub części pomieszczeń budynku. Decydując się na zainstalowanie kominka w domu warto przenalizować jego docelowe przeznaczenie. Jest to niezbędne, aby w przyszłości podczas użytkowania uniknąć rozczarowań i frustracji. (więcej…)
Czytaj dalej