Piec gazowy w domu

Piec gazowy w domu
Instalowanie ogrzewania gazowego w domu wymaga spełnienia wielu czynników. Piec gazowy może znajdować się w kotłowni o określonych ustawowo parametrach. Musi być to powierzchnia nie mniejsza niż 8 metrów kwadratowych, a w przypadku, gdy kocioł ma zamkniętą komorę spalania co najmniej 6,5 metra kwadratowego. Wysokość pomieszczenia powinna wynosić co najmniej 1,9 metra. Warto pamię...
Czytaj dalej

Klimat w domu, czyli słów kilka o biokominkach

Klimat w domu, czyli słów kilka o biokominkach
Kominek to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie ciepłą atmosferę w domu. Nie tylko podnosi temperaturę pomieszczenia, ale też wpływa na klimat wnętrza. Można zainwestować w ogrzewanie z płaszczem wodnym, gdzie kominek pełni rolę „pieca”. Kominek może też stanowić uzupełninie np. ogrzewania gazowego. (więcej…)
Czytaj dalej

Wybór kominka do domu

Wybór kominka do domu
Kominek w domu może spełniać wiele funkcji np. dekoracyjną. Przede wszystkim wykorzystywany jest jednak do ogrzewania i dogrzewania domu lub części pomieszczeń budynku. Decydując się na zainstalowanie kominka w domu warto przenalizować jego docelowe przeznaczenie. Jest to niezbędne, aby w przyszłości podczas użytkowania uniknąć rozczarowań i frustracji. (więcej…)
Czytaj dalej