Willove (Wrocław)

Nowe, wygodne osiedle domów jednorodzinnych i szeregowców powstanie we Wrocławiu na przestrzeni kilku najbliższych lat. Inwestycja realizowana jest przy ulicy Granitowej. W skład całego osiedla wchodzi 67 dwulokalowych budynków, które będą budowane w trzech etapach. Wszystkie mają być gotowe do 2023 roku. Proponowane domy będą bardzo przestronne, ich metraż wynosie od 80 do 140 metrów kwadratowych. Za realizację inwestycji odpowiada firma TPR, która rozpoczęła już sprzedaż przyszłych nieruchomości na Wojszycach.

Osiedle oferować będzie domy dwulokalowe, dzięki czemu powstaną aż 134 mieszkania – 26 w domach wolnostojących oraz 41 w zabudowie szeregowej. Klucze do pierwszych nieruchomości będzie można odebrać w czerwcu 2021 roku. Koncepcja architektoniczna została przygotowana przez Warsztat Architektury Michał Szumielewicz. Lokalny architekt zdecydował się na proste bryły, ciemny grafit i wykończenie z cegły. Do tego ażurowe balkony i drewniane dodatki sprawiają, że domy prezentują się nowocześnie i elegancko.

Atrakcyjne ceny za lokale na osiedlu Willove mają skłonić mieszkańców Wrocławia do zakupu nieruchomości i osiedlenia się na stałe w rozwojowej części stolicy Dolnego Śląska, czyli na Wojszycach. Mieszkanie będzie można kupić już a 499 tys. zł, dom wolnostojący za 824 tys. zł, co daje około 4,8 tys. zł za metr kwadratowy. Takie ceny we Wrocławiu należą do rzadkości. W bliskiej odległości od osiedla powstają kolejne kompleksy mieszkalne, a to niesie za sobą otwarcie kolejnych sklepów i punktów usługowych. W planach jest także budowa zespołu szkolno-przedszkolnego dla ponad tysiąca dzieci, co z pewnością okaże się ogromnym atutem dla lokatorów z małymi dziećmi. Wygodna infrastruktura drogowa oraz rozwinięta sieć transportu publicznego to również duża zaleta nowego osiedla. Z tej części miasta bardzo łatwo dojechać do wszystkich części Wrocławia.

Osiedle Willove składać się będzie z samodzielnych nieruchomości, których powierzchnia wynosi 120 lub 140 mkw. Dodatkowo każdy dom posiadać będzie 20-metrowy garaż na jeden samochód, a przed domem zostanie wyznaczona strefa parkingowa dla dwóch aut. W domach szeregowych mieszkania będą podzielone na dwa metraże – 80 oraz 100 metrów, by każdy dobrał wielkość lokalu do własnych potrzeb. Ponadto w szeregowcach przewidziano wewnętrzne garaże na dwa samochody. Wykonawca osiedla zaplanował również budowę parkingu dla 26 aut w obrębie osiedla, z którego będą mogli korzystać goście mieszkańców. Tym, co wyróżnia nieruchomości w Willove są wysokie pomieszczenia, około 3 m wysokości oraz przestronne okna, zapewniające mnóstwo naturalnego światła. Wszystkie domy posiadać będą przyjemne przydomowe ogródki oraz kominki na drewno.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.