Osiedle Scandi (Wrocław)

Osiedle Scandi to nowa inwestycja mieszkaniowa, która powstaje we Wrocławiu. Realizowana jest przez Grupę Deweloperską Scandi Home. Wykonawca w ciągu kilka lat zamierza wybudować aż 124 bliźniacze domy. Całe osiedle powstaje w sąsiedztwie Brochowskiego Parku, co czyni je niezwykle atrakcyjnym dla przyszłych mieszkańców.

Deweloper zainspirowany skandynawską architekturą zdecydował się przenieść jej charakterystyczne elementy na Dolny Śląsk. Nowoczesne osiedle, w skład którego wjedzie ponad setkach funkcjonalnych domów budowane jest ulicy Sygnałowej. Każdy dom posiadać będzie trzy kondygnacje, co łącznie da 145 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Będzie również opcja na powiększenie strefy garażowej o dodatkowej miejsce postojowe na podjeździe. Ponadto do dyspozycji mieszkańców będzie ogród. Każdy dom ma przynależną działkę rekreacyjną do własnej aranżacji, która liczyć może nawet 300 metrów kw. powierzchni.

Każdy dom został zaprojektowany tak, aby spełniał wszelkie potrzeby domowników w różnym wieku. Jednocześnie nabywcy mają możliwość ingerencji w jego ostateczny wygląd, by dopasować nieruchomość do własnych potrzeb. Na parterze znajduje się salon, który może być połączony z kuchnią, aby stworzyć przestronną przestrzeń. Piętro pierwsze to strefa relaksu i wypoczynku z sypialniami, a zaadaptowane poddasze można przeznaczyć na pracownię lub strefę zabaw dla dzieci.

Projekt całej inwestycji przewiduje również rewitalizację lokalnej infrastruktury. Szerokie ulice, dodatkowe pasy zieleni oraz nowe chodniki mają usprawnić korzystanie ze wszystkich atutów tej części Wrocławia. Osiedle Scandi położone jest na granicy dzielnic Jagodna i Brochowa. Nieopodal znajduje się jeden z najstarszych wrocławskich parków – Park Brochowskiego. Liczne ścieżki piesze i rowerowe zachęcają do aktywnego wypoczynku czy rodzinnych spacerów. Ponadto prowadzona jest modernizacja całej dzielnicy – budowany jest nowy wiadukt, rondo oraz poszerzana jest ulica Buforowa. W ciągu kilku lat niedaleko osiedla ma być też otwarty nowy kompleks basenowy.

Rejon Osiedle Scandi oferuje dostęp do najważniejszy punktów: sklepów, przedszkoli, szkół czy placówek medycznych. Twórcy osiedla stosują unikalny system inteligentnych rozwiązań, dzięki któremu wszystkie domy oznaczają się wysoką energooszczędnością i posiadają liczne udogodnienia technologicznym. Osiedle budowane jest w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego. Aktualnie w sprzedaży Grupy Deweloperskiej Scandi Home znajduje się 16 domów jednorodzinnych, które stanowią pierwszy etap inwestycji. Wykonawca wkrótce planuje ukończyć kolejne nieruchomości. Najprawdopodobniej pierwsi mieszkańcy nowego wrocławskiego osiedle klucze do swoich wymarzonych domów otrzymają na początku 2020 roku.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.