Osiedle Perspectum (Gdańsk)

Widok na front nowoczesnego domu w zabudowie bliźniaczej

Aglomeracja trójmiejskie stale się rozbudowuje. Kolejne osiedla powstają na jej obrzeżach oraz w ościennych dzielnicach, aby umożliwiać dostęp do wszystkich atutów Trójmiasta. Przykładem najnowszej inwestycji, która dopasowana jest do potrzeb potencjalnych mieszkańców Gdańska jest osiedle Perspectum, które powstaje przy ul. Stolema na gdańskim Jasieniu. Za realizację inwestycji odpowiednia deweloper AMprojekt. Natomiast projekt architektoniczny powstał w pracowni A-concept.

Osiedle składać się będzie z dziewięciu domów w zabudowie bliźniaczej. Każdy segment liczyć będzie aż 244 metry kwadratowe. Taki metraż rzadko spotykany jest w przypadku bliźniaków, dlatego pierwsze z 18 domów, które mają powstać do końca 2023 roku, zostały już zarezerwowane. Co ciekawe, wszystkie nieruchomości będą posiadały trzy kondygnacje oraz dwustanowiskowy garaż. Zaplanowano też bardzo przestronne tarasy na ostatnim piętrze, by móc cieszyć się z okolicznych widoków. Prostokątna bryła ze spadzistym dachem, biała elewacja, duże okna, szklane balustrady i dodatki w kolorze ciemnego drewna – wszystko to tworzy nowoczesną i bardzo elegancką aranżację, która doskonale pasuje do prężnie rozwijającej się, ale jednocześnie bardzo spokojnej dzielnicy Gdańska.

Nowe osiedle powstaje w dogodnej lokalizacji dla młodych rodzin, gdyż w pobliżu znajduje się szkoła, żłobek, przedszkola oraz place zabawy i parki, gdzie można miło spędzić czas. Nie brakuje też sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych oraz przychodni medycznych. W planach jest budowa atrakcyjnego Parku Południowego, który miałby stać się wygodnym terenem rekreacyjnym w pobliżu zbiornika retencyjnego “Łabędzia. Ponadto Jasień doskonale skomunikowany jest z innymi częściami miasta. Do zjazdu na Obwodnicę Trójmiasta jest tylko kilka minut, a dostęp do stacji PKM i kilka linii tramwajowych zapewni dojazd bez korków do wszystkich dzielnic Gdańska.

Osiedle Perspectum to domy o podwyższonym standardzie, dlatego wyposażone będą w szereg udogodnień. Wykonawca w standardzie zapewnia rekuperację powietrza i ogrzewanie podłogowe oraz zewnętrzne oświetlenie LED w częściach wspólnych osiedla. Jednak największym atutem nowej inwestycji jest jej cena. Ze względu na odległość od centrum Gdańska stawka za metr jest zdecydowanie niższa i średnio wynosi 6150 złotych. Bardzo trudno w takiej cenie znaleźć jakiekolwiek nowo powstałe mieszkanie w całym Trójmieście. Niemniej ze względu na bardzo duży metraż koszt pojedynczego segmentu to prawie 1,5 mln złotych.

INFORMACJE O INWESTYCJI:

Nazwa: Osiedle Perspectum

Miejscowość: Gdańsk

Termin oddania: koniec 2023

Deweloper: AMprojekt

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.