Osiedle Osada (Wieluń)

Widok z góry na domy nowe domy jednorodzinne

W Polsce trwa kryzys w większości branż. Spowodowane to jest trwająca wojną na Ukrainie oraz stale rosnącą inflacją, która od początku roku bije rekordy. Zdecydowanie najtrudniejsza sytuacja panuje na rynku mieszkaniowym, deweloperzy wytrzymują większość swoich inwestycji, gdyż nie ma chętnych na zakup nowych mieszkań. Powodem są najdroższe od ponad 15 lat kredyty oraz niestabilna sytuacja gospodarcza, co zniechęca potencjalnych klientów do poważnych inwestycji. Jednak nie oznacza to, że osiedle mieszkaniowe obecnie w ogóle nie powstają. Przykładem takich inwestycji jest osiedle domów jednorodzinnych realizowane w Wieluniu.

Bardzo duży teren o powierzchni ponad 3 ha jest miejscem budowy nawet 30 niezależnych domów. Niegdyś tereny te zajmowała lokalna Cukrownia. Po wykupieniu ich od miasta w 2017 roku stworzono projekt nowoczesnego osiedla domów. W pierwszym etapie wybudowano cztery domy, w kolejnym sześć. Aktualnie realizowany jest trzeci etap składający się z 10 budynków. Nowoczesne osiedle oferować będą różne opcje na zamieszkanie. Prowadzić do niego będzie nowopowstała ulica Magnoliowa. Poszczególne segmenty liczyć będą od 80 to nawet 270 metrów kwadratowych. Dostępne będą zarówno domy parterowe, jak i z poddaszem. W ofercie dewelopera znajduje się aż pięć różnych koncepcji domów.

Osiedle Osada ma być ukończone najprawdopodobniej w połowie 2023 roku. Jego nowoczesna architektura budzi zainteresowanie lokalnych mieszkańców Prosta bryła budynku oraz jasna, niemal biała elewacja i spadzisty grafitowy dach, tworzą elegancki i ponadczasowy design. Wykonawca zdecydował się na najmodniejszy obecnie podział strefy dziennej i nocnej nawet w najmniejszych segmentach. Oznacza to, że salon oraz aneks kuchenny znajdują się w innej części domu niż sypialnie. W większych domach wszystkie sypialnie znajdują się na piętrze, razem z główną łazienką oraz garderobą.

Cena za metr kwadratowy nieruchomości oscyluje w granicach 6000 zł. Wszystkie domy oferowane są w stanie deweloperskim. To przyszły właściciel zdecyduje o aranżacji wnętrz. Ogromnym atutem osiedla jest bliskość infrastruktury postaci sklepów, punktów usługowych, szkół, przedszkoli oraz dróg dojazdowych. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli wygodnie realizować wszelkie sprawunki. Ponadto niemal każdy dom posiada niezależną działkę rekreacyjną, którą można zaaranżować na plac zabaw dla dzieci lub strefę wypoczynku. Największe działki liczą nawet 1000 mkw. Warto też dodać, że bryle budynku może znajdować się jednostanowiskowy garaż lub zadaszone miejsce postojowe obok domu.

INFORMACJE O INWESTYCJI:

Nazwa: Osiedle Osada

Miejscowość: Wieluń

Termin oddania: połowa 2023

Deweloper: -brak danych-

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.