Osiedle BO (Wrocław)

Wizualizacja osiedla domów jednorodzinnych

Popularność domów szeregowych nie słabnie, dlatego deweloperzy decydują się na coraz poważniejsze inwestycje tego typu. Jednym z takich projektów jest Osiedle BO przy ulicy Bocianiej na wrocławskich Kowalach. Składać się ono będzie z aż 74 domów w zabudowie szeregowej. Za realizację inwestycji odpowiada deweloper PCG. Osiedle powstanie w dwóch etapach, pierwsze domy zostaną oddane do użytku już w 2024 roku.

Budowa Osiedla BO ma rozpocząć się latem. W pierwszym etapie zaplanowano budowę 33 segmentów mieszkalnych, w drugim natomiast powstanie ich 41. Koncepcja architektoniczna została opracowana przez pracownię SRDK Architekci Studio Śródka. Prosta bryła, jasna elewacja z motywem cegły i naturalne drewno jako wykończenie stworzą przyjemną i elegancką całość, która będzie współgrać z obecną zabudową, jaka jest na Kowalach. Domy sprawdzą się szczególnie dla młodych rodzin, które chcą zamieszkać we Wrocławiu, w wygodnym miejscu. W pobliżu nie brakuje sklepów, punktów usługowych, przychodni medycznych czy żłobków oraz przedszkoli.

Wykonawca w projekcie uwzględnił budowę infrastruktury drogowej, wspólnej przestrzeni do rekreacji, siłowni na powietrzu, boisk do gry oraz placów zabaw dla najmłodszych mieszkańców. W ofercie znajdą się cztery typy domów o różnych metrażach. Do wyboru będą lokale o powierzchni od 130 do 154 metrów kwadratowych z niezależnymi niemal stumetrowymi ogródkami. Poszczególne domy składać się będą z salonu z aneksem kuchennym, toalety i pomieszczenia gospodarczego na parterze. Na piętrze dostępną będą cztery pokoje, łazienka oraz garderoba. W bryle domu będzie również jednostanowiskowy garaż. Drugie miejsce postojowe będzie dostępne na podjeździe.

Każdy segment wyposażony będzie w ogrzewanie podłogowe, pompy ciepła, skrzynki do montażu żaluzji fasadowych oraz nowoczesny system smart home. Na dachach zostanie też przygotowana instalacja pod panele fotowoltaiczne. W cenie wykonawca zapewnię położenie trawy z rolki w ogrodach oraz zamontowanie desek na tarasie. Warto dodać, że na terenie osiedle dostępna będzie stacja do ładowania samochodów elektrycznych oraz stojaki rowerowe. Dojazd do centrum zapewnią liczne połączenia komunikacji miejskiej, zarówno tramwajowe, jak i autobusowe. Samochodem na starówkę dojedzie się w zaledwie kwadrans. Tak atrakcyjna inwestycja z pewnością szybko znajdzie nabywców. Cena za metr nie jest jednak najniższa, bo zaczyna się od 11,2 tys. złotych. To oznacza, że za najmniejszy dom, który wymaga jeszcze wykończenia, zapłacimy niemal 1,5 mln zł.

INFORMACJE O INWESTYCJI:

Nazwa: Osiedle BO

Miejscowość: Wrocław

Termin oddania: 2024

Deweloper: PCG S.A.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.