Nova Fundamentova (Gdańsk)

Nowoczesne, ekologiczne i energooszczędne – takie mają być domy zbudowane przez firmę GPEC na gdańskich Kokoszkach. Firma, która mieszkańcom Pomorza kojarzy się przede wszystkimi z dostawą ciepła, zamierza zrealizować inwestycje mieszkaniową. Nowe osiedle ma powstać w ciągu kilkudziesięciu miesięcy. Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej po raz pierwszy realizacje projekt z sektora budowlanego. Ma być on unikatowy w skali całego kraju.

Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej obsługuje dostawy ciepła m.in. w Gdańsku, Sopocie, Pruszczu Gdańskim, Tczewie i Starogardzie Gdańskim. Teraz zamierza wejść na zupełnie inne pole inwestycyjne i rozpocząć działalność deweloperską. Nova Fundamentova będzie pierwszym projektem GPEC. W ofercie znajdują się nieduże domy w zabudowie szeregowej o powierzchni 107 metrów kwadratowych oraz budynki z dwoma mieszkaniami. Cały kompleks składać się będzie z 19 segmentów.

Nova Fundamentova budowana jest na działce, należącej do GPEC, co znacząco ułatwiało tworzenia planu zagospodarowania przestrzennego. Do tej pory dostawca ciepła własne działki budowalne sprzedawał innym firmom jako tereny pod budowę różnych nieruchomości. Jednak dostrzegając potencjał działalności deweloperskiej i wysokie zapotrzebowanie na mieszkania w Gdańsku, zdecydowano się wybudować ciekawe osiedle. Sąsiedztwo zielonych terenów i Parku Przemysłowo-Technologicznego „Maszynowa” dodatkowo podnosi atrakcyjności miejsca.

Celem GPEC-u jest stworzenie przyjaznych dla środowiska i energooszczędnych domów, które sprawdzą się mieszkańcom dużej aglomeracji. Mniejsze koszty utrzymania i ekologiczne wyposażenie to niezwykle cenne atuty, na które coraz więcej osób, kupujących nieruchomości zwraca uwagę. Ponadto wszystkie domy będą wyposażone w technologię Smart, by wygodnie zarządzać wszelkimi systemami i dostosowywać ich funkcjonowanie do własnych potrzeb.

GPEC to jednocześnie deweloper i wykonawca inwestycji, dlatego cały projekt cechuje precyzyjność i wysoka jakość, ale również niska cena. Średnio za metr trzeba będzie zapłacić od 4,6 do 5,6 złotych. Ponadto każda nieruchomość posiadać będzie dwie miejsca postojowe, by zapewnić komfort osobom mobilnym. Wszystkie domy posiadać będą również przydomowe ogródki, które zapewnią doskonałe miejsce na rodzinne aktywności na świeżym powietrzu. W pierwszej kolejności powstanie 5 szeregowców. Mają być one gotowe w połowie 2020 roku. Natomiast cały kompleks powstanie do końca 2021 roku. Już teraz Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zapowiada, że Nova Fundamentova najprawdopodobniej nie będzie jedynym tego typu przedsięwzięciem firmy. W kolejnych miesiącach można spodziewać się informacji o nowych planach gdańskiego dostawcy ciepła.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.