Oliwkowa Park (Gdańsk)

Wizualizacja osiedla domów jednorodzinnych

W rozwojowej części Gdańska, na Jasieniu powstaje atrakcyjne osiedle składający się z domów jednorodzinnych oraz z nieruchomości w zabudowie szeregowej. Kompleks o nazwie Oliwkowa Park ma spełniać oczekiwania współczesnych klientów, którzy chcą mieszkać w dużym mieście i jednocześnie posiadać komfortowy, niezależny dom. Pierwsze cztery domy są już gotowe do sprzedaży i wkrótce pierwsi lokatorzy się do nich wprowadzą. Obecnie rozpoczyna się budowa drugiego etapu, w którym powstanie aż osiem domów. Mają być one zrealizowane do końca pierwszego kwartału 2024 roku. W przypadku tego osiedla bardzo istotne będą metraże domu – są one większe niż w innych tego typu inwestycjach. Z realizacje Osiedla Oliwkowa Park odpowiada deweloper Pepper House, który od lat działa na trójmiejskim rynku również jako pośrednik w sprzedaży nieruchomości.

Osiedle składać się będzie z 22 domów o powierzchni od 149 do aż 196 metrów kwadratowych. Co ważne wszystkie domy budowane są na działkach o powierzchni minimum 5 arów, dzięki czemu możliwe będzie przygotowanie przydomowych ogródków oraz przestronnych tarasów. Wszystkie nieruchomości będą podzielone na dwie funkcjonalne strefy – dzienną na dole i nocną na górze. Domy z drugiego i trzeciego etapu będą miały aż trzy kondygnacje i minimum pięć pokoi. Ponadto w bryle domu znajdzie się dwustanowiskowy garaż. Prosta oraz bardzo modna obecnie koncepcja architektoniczna, opierające się na bryle domu w stylu nowoczesnej stoły, spadzistym grafitowym dachu i białej elewacji, ma przyciągnąć klientów nie tylko z Trójmiasta.

Osiedle powstaje przy ulicy Oliwkowej, stąd też nazwa kompleksu. W pobliżu nie brakuje sklepów spożywczych, punktów usługowych, galerii handlowych oraz szkół i przedszkoli. Dojazd do każdej dzielnicy Gdańska jest niezwykle łatwy, gdyż niedaleko znajduje się zjazd na Obwodnicę Trójmiasta. Dodatkowo od niedawna kursuje tutaj nowa linia tramwajowa.

Wykonawcę to budowa osiedla zamierza wykorzystać szereg energooszczędnych technologii, m.in. na posesjach pojawia się zbiorniki do zbierania deszczówki, którą będzie można wykorzystywać do podlewania trawników. W standardzie znajduje się także ogrzewanie podłogowe, panele fotowoltaiczne oraz pompy ciepła. Cena pojedynczego domu na osiedlu Oliwkowa park oscyluje w granicach 1,3 mln zł, co daje około 9 tys. zł za mkw. Taka kwota nie jest zaskoczeniem, gdyż Gdańsk w ostatnim czasie znajduje się w czołówce najdroższych miast w Polsce. Zamieszkanie w centrum trzeba zapłacić minimum 10 tys. zł za metr.

INFORMACJE O INWESTYCJI:

Nazwa: Oliwkowa Park

Miejscowość: Gdańsk

Termin oddania: I kwartał 2024

Deweloper: Pepper House

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.