Olchowa Dolina (Gdańsk)

Olchowa Dolina, Gdańsk

Gdańsk to miasto popularne i bardzo rozwojowe, dlatego ościenie buduje się wiele domów jednorodzinnych. Rzadko natomiast zdarza się inwestycja w pobliżu centrum miasta ze względu na ograniczenia i brak wolnego terenu pod nowe mieszkania. Jednak deweloper City House pozyskał ciekawy teren, na którym powstanie osiedle Olchowa Dolina. Będzie ono oddalone od Dworca Głównego o niecałe 4 km. To nie lada gratka dla wszystkich, którzy szukają atrakcyjnego domu jednorodzinnego w stolicy Pomorza.

Za projekt architektoniczny odpowiada biuro Jota Architekci, które zamierza stworzyć bardzo funkcjonalne i wygodne osiedle domków, które pomimo bliskości centrum będzie pozbawione miejskiego zgiełku. Domy budowane będą przy ulicy Olchowej, skąd łatwo dojechać do centrum oraz innych dzielnic Gdańska. Dodatkowo deweloper zobowiązał się do przedłużenia ulicy Olchowej, by poruszanie się w obrębie całej inwestycji było bezproblemowe. Wśród atutów kompleksu jest zielone otoczenie lasów oraz liczne ścieżki spacerowe. Łatwo dojść do popularnego miejsca wypoczynku – oczka wodnego Cedrowa. Poza tym w sąsiedztwie działa wiele sklepów, restauracji, punktów usługowych oraz szkół i przedszkoli, dzięki czemu zaplanowanie codziennych obowiązków i przyjemności będzie bardzo proste.

W skład osiedla Olchowa Dolina wchodzić będzie 18 eleganckich i przestronnych domów o powierzchni ponad 220 metrów kwadratowych. Spory metraż liczyć też będą przydomowe ogródki, gdzie będzie można zorganizować przestrzeń na patio czy plac zabaw dla dzieci. Na piętrze zaplanowano też duży taras, który również będzie można wykorzystać na miejsce relaksu. Wszystkie posiadłości posiadać będą wewnętrzy garaż na dwa samochody, co w obecnych czasach jest niezbędne.

Na parterze domu zaplanowano otwarty i jasny salon z aneksem kuchennym oraz mniejszą łazienkę. Obok garażu będzie też dodatkowe pomieszczenie gospodarcze na pralnię lub domowy warsztat. Natomiast na piętrze będą sypialnie oraz duża łazienka. Ostateczna aranżacja i liczba pomieszczeń zależna jest od przyszłych właścicieli, gdyż będą mieć wpływ na rozkład pokoi. Zewnętrznie nieruchomości będą prezentować się bardzo nowocześnie za sporą ciemnoceglastych płytek elewacyjnych oraz drewnianych okien.

Co ważne, wykonawca inwestycja wziął pod uwagę także koszty eksploatacji domu. W przypadku dużej nieruchomości wydatki są wysokie, dlatego wszelkie zamontowane instalacje mają zwiększyć ekonomiczność systemów oraz energooszczędność całego domu. Szczelne okna, ogrzewanie podłogowe oraz gazowy kocioł kondensacyjny to tylko część udogodnień, jakie pojawią się w domach na osiedlu Olchowa Dolina. Cena pojedynczej nieruchomości nie jest jeszcze znana, ale można spodziewać się ceny za metr od 8 tys. złotych ze względu na dogodne położenie i wyższy standard domu.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.