Kwiatowa Dolina (Sosnowiec)

Sosnowiec w ciągu najbliższych kilkudziesięciu miesięcy zyska nową linię tramwajową oraz komfortowe osiedle domków jednorodzinnych. Tramwaje mają zacząć kursować na początku 2023 roku. Kilka miesięcy później do nowego osiedla o nazwie Kwiatowa Dolina zaczną wprowadzać się pierwsi mieszkańcy. Budowa atrakcyjnych nieruchomości już się rozpoczęła i podzielona jest na kilka etapów. Za realizację inwestycji odpowiada spółka MZBM-TBS. Zgodnie z założeniami projektu wszystkie nieruchomości na osiedlu Kwiatowa Dolina mają być gotowe do połowy 2024 roku.

W Klimontowie powstanie wygodne i modne osiedle domów jednorodzinnych, które składać się będzie z 43 segmentów mieszkalnych w zabudowie szeregowej. Każdy liczyć będzie 110 metrów kwadratowych, co pozwoli na funkcjonalną aranżację. Koncepcję architektoniczną sosnowieckiego osiedla przygotowała pracownia G&G Projekt z Częstochowy. Początkowo planowano w tym miejscu osiedle wielorodzinne, składające się z trzech budynków mieszkalnych. Jednak ze względu na zmieniające się trendy w branży zdecydowano się na przekształcanie projektu i stworzenie osiedla bardzo modnych szeregówek.

W pierwszej kolejności powstanie 15 domów, do których będzie można wprowadzić się już pod koniec 2023 roku. Wszystkie nieruchomości oferowane będą w stanie surowym, dlatego aranżacja wnętrz pozostaje w gestii lokatorów. Natomiast na zewnątrz wykonawca zdecydował się na klasyczne połączenie białej elewacji z grafitową dachówką i drewnianymi elementami. Dzięki temu domy prezentują się bardzo elegancko. Wysokie okna, które będą zapewnić mnóstwo naturalnego światła to kolejny atut nieruchomości. Każdy segment wyposażony będzie w garaż na jedno auto oraz miejsce postojowe na zewnątrz, aby mieszkańcy mogli parkować swobodnie. Nie zabraknie również przestrzennego balkonu z widokiem na zieloną okolicę.

Wszystkie domy, jakie powstaną przy ulicy Rydza-Śmigłego w Sosnowcu będą miały wydzieloną strefę dzienną na parterze i nocną na piętrze, a także niewielką działkę rekreacyjną przy domu, którą będzie można przeznaczyć na wymarzone patio. Bardzo dużą zaletą osiedla Kwiatowa Dolina jest dostęp do komunikacji miejskiej, która zapewnia wygodny dojazd do centrum miasta. Korzystać będzie można z nowopowstałej linii tramwajowej oraz autobusów miejskich, dzięki czemu w zaledwie kilka minut dojedziemy do innych dzielnic Sosnowca. Koszt pojedynczej nieruchomości na osiedlu nie została jeszcze ustalony, ale najprawdopodobniej oscylować będzie w graniach 350 tys. złotych za dom, co z pewnością przełoży się na zainteresowanie mieszkańców Sosnowca i okolicznych miejscowości.

INFORMACJE O INWESTYCJI:

Nazwa: Kwiatowa Dolina

Miejscowość: Sosnowiec

Termin oddania: I połowa 2024

Deweloper: MZBM-TBS Spółka z o.o.

Tagi:

Jeden komentarz do “Kwiatowa Dolina (Sosnowiec)

  1. Domek jednorodzinny. pisze:

    Jestem zainteresowany takim segmentem w Dolinie
    Kwitowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.