Deszczownica – nowoczesna łazienka

Volokhatiuk/bigstockphoto.com

Gdy aranżujemy nową łazienkę lub remontujemy starą, pojawia się kwestia wyboru pomiędzy wanną a prysznicem. Oba warianty mają swoje mocne i słabe strony – wszystko w zależności od preferencji i potrzeb domowników. Wanna jak i prysznic dają możliwość zamontowania deszczownicy. Różnica zawiera się m.in. w rozmiarze urządzenia.

Deszczownica różni się znacznie od klasycznych słuchawek prysznicowych. Deszczownica zapewnia rozproszenie strumienia wody, co sprawia, że kąpiel staje się bardziej delikatna i przyjemniejsza niż zwykły prysznic. Jeśli przestrzeń prysznicowa jest duża, należy wybrać deszczownicę o dużej średnicy. W małych prysznicach sprawdzają się deszczownice do 20 centymetrów średnicy. Warto nadmienić, że niektóre modele mają nawet do 60 centymetrów średnicy. Są to najczęściej luksusowe modele montowane na suficie podwieszanym.

Na rynku dostępnych jest wiele typów deszczownic, które różnią się miedzy sobą sposobem montażu. Deszczownice naścienne (podtynkowe) montowane są na niewielkim stelażu, a na zewnątrz mocowany jest panel. Gwarantuje to oszczędność miejsca, z kolei podczas awarii wymaga demontowania zabudowy. Z kolei deszczownice sufitowe montowane są na uchwycie sufitowym (do sufitu lub podsufitki). Wyróżnia je najbardziej typowa budowa, przez co są polecane przez większość producentów. Deszczownice prysznicowe montowane są bezpośrednio w uchwycie prysznicowym. Należą do najtańszych rozwiązań w tej kategorii produktu. Charakteryzuje je łatwość instalacji.

 

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.