Zielona Dolina (Mników)

Na mapie Małopolski pojawi się wkrótce nowa inwestycja o wyjątkowym charakterze. Chodzi o osiedle domków jednorodzinnych Mników Zielona Dolina. Nieruchomości wyróżnia nowoczesna bryła, piękny ogród z podświetlaną zielenią oraz otoczenie pełne drzew. Za realizację inwestycji odpowiada firma Ecovillage, która w pierwszej kolejności zadbało o zalesienie terenu, sadząc kilka lat temi aż 30 tys. drzew. Teraz rozpocznie się pierwszy etap budowy domów. Z miejscowości Mników do Krakowa jest zaledwie 20 km, co pozwoli dojechać do stolicy Małopolski w niecałe pół godziny. Jeszcze mniej, bo tylko 10 km dzieli osiedle z jednym z największych lotnisk w Polsce, Kraków – Balice.

Osiedle Zielona Dolina cechuje bardzo nowoczesna architektura z klasycznym grafitowym dachem i jasną elewacją, dlatego sprawdzi się dla każdego. Specjalny system smart home ułatwi korzystanie z różnych funkcji domu – antywłamaniowych rolet, oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego czy urządzeń gospodarstwa domowego. Domy o wielkości od 140 do 190 metrów kwadratowych oferowane są w stanie deweloperskim lub w wersji pod klucz z pełnym wyposażeniem. W pierwszy fazie budowy osiedla zaplanowano oddanie do użytku 11 domów. Koszt pojedynczej nieruchomości zależny jest od metrażu oraz stanu wykończenia i waha się od 865 tysięcy do 1,25 mln zł. Inwestor zamierza utrzymać pułap cenowy od 8 do 10 tys. zł za mkw. w stanie pod klucz. W drugim etapie ma powstać aż 25 budynków mieszkalnych o jeszcze większej powierzchni – nawet 240 metrów kwadratowych. Szacuje się, że całe osiedle Mników Zielona Dolina ma być ukończone pod koniec 2026 roku.

Co ważne, w obrębie osiedla ruch kołowy jest ograniczony. Poza tym place zabaw oraz strefy rodzinnej rekreacyjnej usytuowane są na zewnątrz osiedla na specjalnie przygotowanym do tego terenie. Wszystko to, aby zapewnić mieszkańcom luksusowych domów jak najwyższy poziom bezpieczeństwa. Prywatność natomiast gwarantują wysokie żywopłoty, które oddziałają każdy dom. Dzięki temu można swobodnie spędzać czas w swoi ogrodzie. Pięknie zaaranżowana zieleń z nowoczesnym podświetleń sprzyjać będzie spędzaniu czasu właśnie w tym miejscu.

Na terenie Mników Zielona Dolina bez problemów można będzie także zrobić zakupy oraz załatwić najpotrzebniejsze sprawunki. Działać ma osiedlowe przedszkole, klub fitness, przychodnia medyczna a nawet komfortowe apartamenty dla gości lokatorów osiedla. Od czystość i atrakcyjność wewnątrz osiedla czuwać będą wydelegowani pracownicy. Warto też dodać, że nieopodal kompleksu znajduje się kilka pięknych jezior, które oferuje dostęp do różnych sportów wodnych, a także kryte korty tenisowe. Szereg dostępnych możliwości pozwoli aktywnie i przyjemnie spędzić wolny czas.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.