Osiedle Owocowe (Komorniki k. Poznania)

Zamieszkanie we własnym domu na przedmieściach wielkopolskiej aglomeracji to coraz popularniejsze rozwiązanie dla osób związanych zawodowo i życiowo z Poznaniem. Jednocześnie pozwala cieszyć się spokojem niewielkiej miejscowości i bliskością dużego miasta. Takie zalety oferować właśnie będzie Osiedle Owocowe, które budowane jest w miejscowości Komorniki, około 10 km od Poznania.

Nowe osiedle powstanie przy ulicy Jarzębinowej 10. Za jego wykonanie odpowiada firma Gravis Developer, która na swoim koncie ma już inne podobne inwestycje, np. Osiedle Kolorowe w Komornikach. Nowy projekt przewiduje budowę kilkuset domów w zabudowie bliźniaczej. Każdy segment liczyć będzie ponad 108 metrów kwadratowych powierzchni, co pozwoli na komfortowe zaaranżowanie nieruchomości. Deweloper pozostawia kwestie układu i liczby pomieszczeń do decyzji przyszłego właściciela, który będzie miał wpływ na ostateczny wygląd domu.

Największym atutem Osiedla Owocowego jest jego lokalizacja. Gmina Komorniki zapewnia bezproblemową komunikację z Poznaniem za sprawą prostej drogi dojazdowej. Trasę można pokonać w kwadrans. Dostępne są też autobusy komunikacji publicznej, więc osoby niemotoryzowane także będą mogły dojechać do pracy czy szkoły. Natomiast w domowym zaciszu będzie można cieszyć się pięknymi, zielonymi terenami, jakie oferuje gmina. Nieopodal osiedla znajduje się Wielkopolski Park Narodowy, czyli doskonałe miejsce na rodzinne spacery i rekreację.

Warto podkreślić, że w gminie Komorniki działają dwie szkoły podstawowe oraz przedszkola, a także sklepy, przychodnie i strefy zabaw dla najmłodszych, więc najważniejsze sprawy będzie można załatwić na miejscu. Osiedle Owocowe to duża inwestycja, gdyż deweloper panuje budową aż 120 budynków, czyli powstanie 240 niezależnych domów. Projekt uwzględnia też nieruchomości pod sklepy oraz miejsca na place zabaw dla dzieci. Domy bliźniacze będą oddawane do użytku etapowo. Szacuje się nastąpi to w połowie 2021 roku, ale wcześniej niezbędne jest wykonanie wszystkich chodników, dróg wewnętrznych oraz osiedlowego oświetlenia.

Aranżacja bliźniaków będzie zgodna z obowiązującymi trendami budowlanymi. Białe wykończenie, grafitowy, spadzisty dach oraz drewniane płyty elewacyjne to gwarancja ponadczasowej elegancji i modnych zestawień architektonicznych. Każdy dom posiadać będzie balkon oraz ogródek, by stworzyć własną przestrzeń do wypoczynku. Dom również podzielony będzie na strefy. Na parterze zlokalizowana będzie strefa dzienna z przestronnym salonem i kuchnią. Na piętrze znajdować się będzie strefa nocna, w skład której wejdą trzy sypialnię z garderobą oraz główna łazienka. Koszt nieruchomości w stanie surowym zaczynać się będzie już od 429 tys. złotych. Sprzedaż pierwszy segmentów już się rozpoczęła.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.