Kukułek Residence (Sosnowiec)

Niezwykła architektura, która będzie robić wrażenie oraz bardzo komfortowe segmenty mieszkalne – tak w skrócie można opisać osiedle Kukułek Residence, które ma wzbogacić zabudowę mieszkalną w Sosnowcu. Wykonawcą inwestycji jest krakowska spółka Green Home, która do tej pory na terenie Zagłębia nie realizowała żadnych projektów. Kukułek Residence mają stać się sztandarowym projektem dewelopera, który planuje już budowę kolejnych osiedli w regionie.

Luksusowe osiedle składać się będzie z przestronnych bliźniaków oraz domów jednorodzinnych, które od samego początku kuszą atrakcyjną ceną i niezwykłym wyglądem. Większość lokali została już zarezerwowana. Wykonawca ma ambitny plan, aby sześć pierwszy domów było gotowych do odbioru już pod koniec 2020 roku. Pozostałe nieruchomości mają być oddane do użytku w czwartym kwartale 2021 roku.

Osiedle Kukułek Residence budowane jest pomiędzy ulicami Klimontowską i Kukułek. W jego skład wjedzie 20 budynków w zabudowie szeregowej, które oferować będą bardzo funkcjonalne apartamenty o powierzchni od 74 do 100 metrów kwadratowych. Ponadto powstanie 10 nowoczesnych domów jednorodzinnych, których metraż oscylować będzie w graniach 140 mkw. Każdy posiadać będzie przestronny balkon na piętrze oraz zewnętrzny ogródek do rodzinnej rekreacji o powierzchni aż 300 metrów kwartowych. Na dole zaplanowano strefę wypoczynkową z otwartym salonem i dużą kuchnią, a na górze minimum trzy sypialnie i główną łazienkę.

Projekt osiedle został stworzony przez będzińską pracownię cenionego architekta, Romualda Maliny. Wyjątkowy projekt łączy w sobie nowoczesny charakter i elegancki styl prestiżowego miejsca do zamieszkania. Nietypowa bryła zabudowy szeregowej gwarantuje właścicielom nieruchomości pełną intymność. Jasna elewacja, drewniane dodatki oraz brak dachówki sprawiają, że domy mocno wyróżniają się na tle sąsiednich osiedli.

Wszystkie segmenty wyposażone są w wewnętrzny garaż na jedno auto oraz miejsce postojowe na drugie. Dojazd do osiedla możliwy jest nową drogą z kostki brukowej od ulicy Kukułek oraz Klimontowskiej. Koszt jednego segmentu zaczyna się od 400 tys. złotych, co daje około 4,4 tys. zł za metr kwartowy. Taka cena jest niezwykle atrakcyjna porównując ze stawkami w Katowicach czy w Krakowie. A dojazd do stolicy Śląska zajmuje tylko kilkanaście minut, więc bardzo łatwo pogodzić pracę w Katowicach, a mieszkanie w Sosnowcu, ciesząc się niedrogimi i bardzo atrakcyjnym lokalem mieszkalnym. Budowa osiedla delikatnie się opóźniła ze względu na epidemię koronawirusa, ale pierwszych sześć domów będzie dostępnych dla nowych właścicieli jeszcze w tym roku.

INFORMACJE O INWESTYCJI:

Nazwa: Kukułek Residence

Miejscowość: Sosnowiec

Termin oddania: IV kw. 2021

Deweloper: Green Home Sp. z o.o Sp. k.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.