HVILLE (Księginice k. Wrocławia)

Własny dom pod miastem to marzenie coraz szerszego grona konsumentów, którzy szukają prywatnego azylu z dala od obostrzeń, jakie powoduje pandemia koronawirusa. Takie właśnie nowoczesne osiedle w zabudowie jednorodzinnej powstaje pod Bielanami Wrocławskimi. Za jego realizację odpowiada Grupa BY MADE, która do tej pory specjalizowały się w budowie apartamentów o podwyższonym standardzie, głównie na wynajem.

Osiedle HVILLE w skandynawskim stylu jest odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów na przestronne nieruchomości z własnym ogródkiem, gdzie można zorganizować miejsce do pracy zdalnej. Zauważalny wzrost zainteresowania takimi inwestycjami wpłynął również na deweloperów, którzy obecnie budują rekordowo dużo domów jednorodzinnych. Przykładem jest m.in. Grupa BY MADE, która dotychczas budowała przede wszystkimi mikroapartamenty inwestycyjne na terenie Wrocławia. Popyt na nowe nieruchomości zaowocował projektem osiedla HVILLE oddalanego o kilkanaście kilometrów od aglomeracji wrocławskiej.

Kompleks powstaje w miejscowości Księginice w gminie Kobierzyce. Składać się on będzie z 34 domów w zabudowie bliźniaczej. Każdy segment posiadać będzie partner i funkcjonalne poddasze oraz dużą działkę, którą można zaaranżować na ogródek lub strefę rodzinnej rekreacji. Na dole domu zaplanowano przestronny salon z aneksem kuchennym oraz mniejszą łazienkę, natomiast na górze powstaną cztery sypialnie i główna łazienka. Łączna powierzchnia użytkowa domu wynosi 133 metry kwadratowe. Co ważne, każdy segment ma niezależny garaż na jeden samochód oraz miejsce postojowe przed domem.

Osiedle HVILLE będzie ogrodzone i pięknie zaaranżowane za sprawą małej zieleni. Atutem tej inwestycji jest energooszczędność domów, które posiadają specjalne pompy ciepła oraz przyłącza pod montaż instalacji fotowoltaicznej. Nazwa inwestycji nawiązuje do norweskiego słowa hygge, czyli sztuka. Skandynawski klimat zapewni zielone otoczenia oraz wykorzystanie drewna przy wykończeniu domów. Wszystko w jasnych, naturalnych barwach ma przywodzić na myśl urokliwe domy, jakie powstają w Szwecji czy Norwegii.

Co ważne, rejon osiedla stale się rozwija. W pobliżu znajdują się już sklepy, przedszkola oraz żłobki. Natomiast dojazd do Bielan Wrocławskich trwa zaledwie 6 minut samochodem. Możliwy też jest za sprawą komunikacji miejskiej, gdyż nieopodal osiedla znajduje się przystanek autobusowy. Ponadto wkrótce ma być uruchomione nowe połączenie kolejowe do centrum Wrocławia. Wygodnym szynobusem będzie można dojechać do pracy bądź szkoły. Osiedle HVILLE ma być gotowe już w pierwszym kwartale 2022 roku. Cena nieruchomości nie została jeszcze ustalona przez wykonawcę, ale ma być bardzo konkurencyjna dla wrocławskiego rynku nowych mieszkań.

INFORMACJE O INWESTYCJI:

Nazwa: Osiedle HVILLE

Miejscowość: Księginice, koło Wrocławia

Termin oddania: I kwartał 2022

Deweloper: Grupa BY MADE

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.