Domy szeregowe, ul. Pszeniczna (Oleśno)

Marzenie o posiadaniu własnego domu można ziścić bez konieczności budowy całej nieruchomości, co jest kosztowne i czasochłonne. Coraz więcej firm deweloperskich skupia się na inwestycjach stricte kameralnych, gdzie osiedle składa się kilkunastu domów, w których zamieszkać mogą kilkuosobowe rodziny. Właśnie takie osiedle, gdzie powstanie segment domów szeregowych budowany jest przy ulicy Pszenicznej w Oleśnie-Świerczu. Inwestycja ma być gotowa w ciągu najbliższego roku. Wszystkie domy sprzedawane są w stanie deweloperskim, a metr kwadratowy nieruchomości kosztować ma mniej niż 5 tys. złotych.

Teren po inwestycję liczy aż 10 hektarów, dzięki czemu wykonawca będzie mógł stworzyć nowoczesne i przyjazne osiedle. Nowa droga prowadząca do szeregowców jest już gotowa. W sumie ma być wybudowanych 13 domów, każdy liczyć będzie 155 metrów kwadratowych, co zapewni optymalny metraż i podział domu na różne strefy. Wykonawca, czyli lokalna firma deweloperska De Silva Haus, szacuje iż już na wiosnę 2020 roku domy będą gotowe do wykończenia. Nowi właścicieli już mogą składać rezerwacje. Szeregowce sprzedawane są w stanie surowym, dlatego już teraz warto przemyśleć aranżację i układ pokoi.

Deweloper dwa lata wcześniej w bliskiej odległości wybudował 3-piętrowy blok mieszkalny, w którym znajduje się 39 komfortowych lokali. Teraz realizowane są inne nieruchomości, spełniające większe potrzeby klientów. Niewykluczane, że w kolejnych lat cały teren będzie wzbogać się o następne budynki mieszkalne, aby rozwinąć tereny ul. Pszenicznej i ul. Wygodzkiej. Więcej mieszkań i więcej mieszkańców to powód, by otwierać w tej częściej miasta sklepy i lokale usługowe. Do tej pory rzadko w miejscowości Olesno branża budowlana prawie w ogóle się nie rozwijała. Najnowszą inwestycja ma to zmień i pobudzić kolejne firmy do budowy nowych nieruchomości, gdyż terenów pod budowę bloków wielorodzinnych oraz domów nie brakuje.

Obecna inwestycja ma przyczynić się do rozwoju mniejszych miast w województwie opolskim. Niewielkie miasto położone niedaleko Kluczborka może okazać się dogodnym miejsce do zamieszkania. Umiejscowienie na wygodniej trasie między Wrocławiem a Częstochową to dodatkowy atut tej lokalizacji. Niższe ceny niż w dużych aglomeracjach pozwolą sporo zaoszczędzić na nieruchomości. Najnowsze osiedle ma być przygotowane z największych jakości materiałów budowlanych, a jasne elewacja i szare wykończenie stworzą ponadczasową aranżację. Wykonawca ma zadbać również o zielone tereny przy osiedlu, parkingi oraz oświetlenie, by nowi mieszkańcy czuli się bezpiecznie i komfortowo.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.