Zielone Ogrody (Płock)

Płock w najbliższych latach zyska nowe i komfortowe osiedle domów jednorodzinnych. Teren na Podolszycach Północ gotowy jest już pod budowę nowoczesnych budynków mieszkalnych, które z pewnością będą atrakcyjnym miejscem do osiedla się dla rodzin. Wybór miejsca nie był przypadkowy, bo Podolszycach Północ to jedna z najmłodszych części dzielnicy Podolszyce w Płocku, w obrębie której znajduje się piękny Park Północny. Planowana inwestycja obejmuje budowę sześć budynków, które zapewnią 12 domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej.

Za realizację projektu mieszkalnego odpowiedzialna jest firma Hill House, która podała, że nowe osiedle będzie się nazywało Zielone Ogrody ze względu na otoczenie lasów i specjalną aranżację całego teren wokół osiedla, która ma sprzyjać rodzinnej rekreacji. Powstać ma wyjątkowo oczko wodne, ścieżki spacerowe i ławeczki do wypoczynku. Wszystkie nieruchomości została wybudowane przy ul. Urodzajnej, która leży równoległe do obwodnicy Płocka, co z pewności usprawni poruszanie się między różnymi rejonami miasta.

W osiedlu Zielone Ogrody oferowane będą dwie opcje domów. Pierwszy, mniejszy o powierzchni 150 metrów kwartowych z około 600-metrową działką rekreacyjną. Na parterze domu zlokalizowany będzie przestronny salon z aneksem kuchennym, toaleta i pojedynczy garaż. Na piętrze domu przewidziano cztery sypialnie i aż dwie łazienki, jednak w razie potrzeby jedna z łazienka może zostać zmieniona na funkcyjną garderobę. W sprzedaży będą też większe domy – 180 mkw oraz działka o powierzchni 800 metrów kwadratowych. Układ będzie podobny jak w mniejszych domach, jednak dodatkowo na dole znajdzie się pomieszczenie gospodarcze lub gabinet, a garaż będzie mieścił aż dwa samochody.

Co ważne, w projekcie przewidziano odizolowanie każdej posesji. Specjalne metrowe ogrodzenie zapewni prywatność i poczucie bezpieczeństwa. Jednakże wjazd do garażu będzie znajdował się poza ogrodzeniem. Przyjemnym udogodnieniem w obu dostępnych segmentach będzie również przytulny kominek, idealny na chłodne wieczory. Domy będą sprzedawane w stanie deweloperskim, ale będą posiadać pełną instalacją elektryczną i gazową. Woda oraz kanalizacja będą podłączone z miejską siecią. Przewidziano również tańsze ogrzewanie gazowe.

Subtelna i elegancka zabudowa ma przywodzić na myśl domy z amerykańskich przedmieść. Spadziste, szare dachy, kremowa elewacja oraz drewniany i przestronne tarasy zapewnią ponadczasową aranżację, która przypadanie do gustu różnym grupom klientów. Ceny nowych domów w Płocku jeszcze nie zostały podane, ale wstępnie szacuje się, że koszt mniejszej nieruchomości nie przekroczy 600 tys. złotych. Warunkiem pomyślności całej inwestycji jest uzyskanie pozwolenia na budowę, na które czeka firma deweloperska. Projekt przewiduje rozpoczęcie prac budowlanych wiosną 2018 roku, a zakończenie budowy jeszcze w 2019 roku, co oznacza, że najprawdopodobniej już za 18 miesięcy osiedle Zielone Ogrody zyska pierwszych mieszkańców.

Jeden komentarz do “Zielone Ogrody (Płock)

  1. Milena pisze:

    Witam proszę o wycenę domu. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.