Wyposażenie łazienki – wanna czy prysznic?

lazienka

Axsimen/bigstockphoto.com

Jedną z ważnych kwestii analizowanych podczas projektowania wnętrz jest określenie charakteru łazienki i jej wyposażenie. Powierzchnia domu i zamysł projektanta, a także potrzeby użytkowników określają standardy wewnętrznych rozwiązań. W przypadku dużych nieruchomości można wygospodarować znaczną powierzchnię na łazienkę, w której zamontuje się zarówno wannę jak i prysznic. Wiele nowoczesnych projektów domów posiada w planach dwie łazienki zlokalizowane najczęściej na dole i na górze domu. W dolnej łazience, która najczęściej przeznaczona jest dla gości, montuje się np. prysznic. Z kolei większą łazienkę, usytuowaną na górze domu wyposaża się w wannę. Jeśli powierzchnia domu jest mała, jego mieszkańcy staja przed ważnym wyborem: wanna czy prysznic?

Za użytkowaniem prysznica przemawiają względy nie tylko ekonomiczne (mniejsze zużycie wody niż w przypadku korzystania z wanny), ale również oszczędność czasu. Prysznic trwa zazwyczaj ok. 8 minuty. Inaczej wygląda kąpiel w wannie, gdzie samo jej przygotowane jest czasochłonne. Kąpiel bywa sposobem na relaks po ciężkim dniu. Dlatego wiele osób decyduje się zainwestować w wannę, aby móc co jakiś czas fundować sobie domowe spa. W przypadku rodzin z dziećmi wanna staje się również miejscem doskonałej zabawy (ladnydom.pl).

Z danych dostępnych na rynku wynika, że kabiny prysznicowe oraz brodziki cieszą się dużo większym zainteresowaniem niż tradycyjne wanny. Wiąże się to przede wszystkim z aktywnością i szybkością życia. Klienci decydując się na prysznic kierują głównie jego funkcjonalnością. Zabiegi pielęgnacyjna w w wannie pochłaniają więcej czasu, a także wody. Jednak dzięki dostępnym na rynku głębokim brodzikom, można łączyć ze sobą wiele funkcji i w zależności od potrzeb przygotować kąpiel lub wziąć szybki prysznic (muratordom.pl).

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.