Osiedle Sollo (Gdańsk)

Wizualizacja osiedla domów jednorodzinnych, otoczonego zielenią

Łostowice to prężnie rozwijające się dzielnica Gdańska, w którym na stałe planuje osiedlić się wiele rodzin poszukujących pracy na terenie stolicy Pomorza. To właśnie z myślą o młodych małżeństwach budowane jest nowe osiedle domów jednorodzinnych o nazwie Sollo. Inwestycja znajduje się na granicy miasta, dzięki czemu gwarantuje cisze i spokój, przy jednoczesnym wygodnym dojeździe do centrum miasta oraz całego Trójmiasta. Za realizację kompleksu odpowiada firma Ekolan, a za koncepcję architektoniczną pracownia SIM Architekci.

Powstające nieruchomości wyróżnia nowoczesny styl i ekologiczne rozwiązania. Wszystkie domu posiadać będą panele fotowoltaiczne na dachach, pompę ciepła oraz system rekuperacji. Dzięki temu koszty zużycia energii będą niższe. Każdy segment posiadać będzie przydomowy ogródek od strony południowej i garaż na dwa samochody o powierzchni aż 32 metrów kwadratowych. Geometryczna brała budynków, biała lub kremowa elewacja i ciemne dodatki stworzą unikatowe osiedle mieszkaniowe. W ofercie znajdzie się aż 40 komfortowych budynków o różnych metrażach. Wykonawca zadba też o odpowiednią infrastrukturę dla mieszkańców. Inwestycja obejmuje bowiem budowę stref rekreacji z ławeczkami i zielenią oraz placu zabaw dla dzieci.

W pierwszym etapie budowy Osiedle Sollo zaplanowano budowę 7 domów w zabudowie bliźniaczej o powierzchni od 117 do 132 metrów kwadratowych, które posiadać będą również niezależną kilkusetmetrową działkę rekreacyjną do dowolnej aranżacji. W projekcie na dole przewidziano bardzo przestrony salon z kuchnią i pomieszczenie na gabinet lub sypialnię dla gości. Na górze natomiast znajdować się będą: główna sypialnia z niezależną łazienką oraz trzy lub dwie mniejsze sypialnie i rodzinna łazienka. W standardzie wykonawca zapewnia ogrzewanie podłogowe na parterze oraz drewniany taras na zewnętrznym patio.

Południowa część Gdańska zapewnia pełną infrastrukturę miejską. W pobliżu nie brakuje sklepów, przedszkoli czy punktów usługowych. Z ul. Borkowskiej, przy której powstaje osiedle, można od razu wjechać na Drogę Ekspresową 7. Wszystkie nieruchomości oferowane są w stanie surowym. Za metr kwadratowy trzeba będzie zapłacić niecałe 10 tys. złotych, co oznacza wydatek ponad miliona złotych przy zakupie domu na Osiedlu Sollo. Niemniej nowe osiedle zapewnią własny dom w zacisznym i rozwojowym miejscu w dogodnej dzielnicy Gdańska. Podobne ceny dotyczą mniejszych i mniej komfortowych mieszkań. Pierwsze nieruchomości w kompleksie dewelopera Ekolan mają być gotowe pod koniec tego roku.

INFORMACJE O INWESTYCJI:

Nazwa: Osiedle Sollo

Miejscowość: Gdańsk

Termin oddania: koniec 2022

Deweloper: Ekolan

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.