Osiedle Sokółka Zielenisz (Gdynia)

widok z lotu ptaka na osiedle

Inwestycja, na którą od dłuższego czasu czekają mieszkańcy Gdyni. Mowa o pierwszym komercyjnym osiedlu domów jednorodzinnych, które zrealizuje lokalny deweloper Hossa. Bardzo atrakcyjne nieruchomości z pewnością spełnią oczekiwania większości kupujących, a nowoczesna architektura będzie przyciągać uwagę. Realizacja projektu dopiero się rozpoczęła i data jego zakończenia nie jest jeszcze znana. Prace budowlane najprawdopodobniej rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Grupa Inwestycyjna Hossa na trójmiejskim rynku deweloperskim działa już ponad 30 lat, jednak do tej pory nigdy nie realizowała osiedla domów jednorodzinnych. Kompleks o nazwie Wzgórze Zielenisz będzie pierwszym tego typu w portfolio firmy, dlatego dopracowano każdy szczegół, aby zachwycić kupujących nowoczesnym wyglądem i funkcjonalnością domów.

Wszystkie oferowane domy na osiedlu Wzgórze Zielenisz będą jednokondygnacyjne, zgodnie z obowiązującymi trendami budowlanymi. Powierzchnia użytkowa w zależności od rodzaju domu wyniesie od 197 do nawet 231 metrów kwadratowych. Dodatkowo do każdego domu przynależna będzie przynajmniej 900-metrowa działka rekreacyjna, co pozowali stworzyć przestronną strefę wypoczynku na świeżym powietrzu. Projekt przewiduje budowę 21 wolnostojących domów parterowych przy ulicy Bernarda Myśliwka. Lokalizacja w zachodniej części Gdyni w dzielnicy Chwarzno gwarantuje bliskość centrum miasta, Obwodnicy Trójmiasta oraz jednocześnie ciszę, spokój i dostęp do zielonych terenów.

Własna rezydencja z pięknym patio, panoramicznymi oknami i nowoczesnym designem na pewno wyróżni się na tle lokalnej zabudowy. Wykończenie z wykorzystaniem naturalnego drewna, grafitowej cegły, do tego płaski dach oraz biała elewacja stworzą bardzo spójną i atrakcyjną całość. Warto dodać, że wszystkie domy posiadać będą garaż na dwa samochody. Podwyższony standard oraz materiały najwyższej jakości mają wpływ na ostateczną cenę domów. Minimalna stawka za metr kwadratowy na osiedlu Wzgórze Zielenisz została oszacowana na 11 tys. złotych, co oznacza, że za najmniejsze domy w stanie deweloperskim trzeba będzie zapłacić 2,5 mln złotych.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy Grupa Inwestycyjna Hossa rozpocznie sprzedaż nowych domów oraz kiedy pierwsi mieszkańcy będą mogli się wprowadzić, jednak zainteresowanie luksusowymi posiadłościami w Gdyni już jest wysokie. O takie nieruchomości niezwykle trudno, bo w tej lokalizacji buduje się zazwyczaj niewielkie mieszkania z myślą o najmie turystycznym. Nie jest wykluczone, że to nie ostatni projekt tego typu, jaki będzie chciał zrealizować deweloper Hossa w Trójmieście.

INFORMACJE O INWESTYCJI:

Nazwa: Sokółka Zielenisz

Miejscowość: Gdynia

Termin oddania: – brak danych –

Deweloper: Grupa Inwestycyjna HOSSA S.A.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.