Zendo Wilanów (Warszawa)

Na warszawskich Zawadach powstaje przytulne osiedle domków jednorodzinnych o nazwie Zendo Wilanów. Składać się ono będzie z czterech połączonych domów, co zapewni osiem niezależnych nieruchomości, których powierzchnia wynosi od 254 do 288 metrów kwadratowych. Przestronne wnętrza, dwustanowiskowy garaż, własny ogród i taras to najważniejsze atuty domów na osiedlu Zendo Wilanów. Trwają ostatnie prace wykończeniowe i wkrótce mieszkańcy otrzymają kluczowe do nowych nieruchomości.

Projekt kompleksu został opracowany przez pracownię architektoniczną Grupa Plus Architekci, która od lat tworzy różnorodne koncepcję domów jednorodzinnych oraz hoteli. Za budowę wszystkich nieruchomości odpowiada firma Hype Developement, również mająca doświadczenie w realizacji osiedli o podwyższonym standardzie. Przyszli mieszkańcy domu sami zdecydują jak ostatecznie będzie wyglądał ich dom. Wykonawca proponuje różne bryły domu, typy elewacji oraz opcje na rozkład pomieszczeń w domu. Wszystko to ma sprawić, aby wybrany dom był tym wymarzonym.

Osiedle Zendo Wilanów cechuje ciekawa koncepcja na proste domy ze spadzistym dachem oraz panoramicznymi oknami. Elewacja z drewna sosnowego to nowość na rynku, która sprawia, że dom prezentuje się niezwykle nowocześnie. Niemniej dostępna jest również wersja z tradycyjną, białą elewacją z trwałego tynku. Wówczas drewno wykorzystywane jest tylko jako dodatek do aranżacji zewnętrznej. Sposobem na oszczędność dla lokatorów ma być szereg różnorodnych rozwiązań technicznych, dzięki którym rachunki za wodę i prąd będą niższe. Specjalny system ukrytych rynien oraz wentylacja redukująca zużycie powietrza zapewnią wygodę i ekologiczność w każdym aspekcie domu.

Wykonawca osiedla stawia na innowacyjność oraz bezpieczeństwo, dlatego układ osiedla utrudnia przedostanie się do strefy mieszkalnej osobom postronnym. A dzięki kontroli dostępu łatwo będzie weryfikować osoby przyjeżdzające do Zendo Wilanów. Prestiżowe, ale jednocześnie bardzo swobodne miejsce, jakim jest warszawski Wilanów, pozwala na miłe spędzanie czasu podczas spacerów na świeżym powietrzu. W pobliżu znajduje się Park Kultury oraz ogród botaniczny w Powsinie. Oddalenie od centrum stolicy nie jest jednak uciążliwie, gdyż łatwo dojechać do Śródmieścia za sprawą komunikacji miejskiej oraz dróg dojazdowych. W najbliższym czasie ma zostać otwarta nowa część Południowej Obwodnicy Warszawy, co jeszcze skróci dojazd do Warszawy.

Wszystkie domy sprzedawane są w stanie surowym. Koszt pojedynczego segmentu, który oferuje 6 pokoi i dodatkowe pomieszczenia techniczna oscyluje w graniach 7,5 tys. złotach za metr kwadratowy. Oznacza to, że za bliźniaka na osiedlu Zendo Wilanów trzeba zapłacić ponad dwa miliony złotych. Blisko 300-metrowa nieruchomość na modnym przedmieściu Warszawy właśnie tyle kosztuje.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.