Otusz Naturalnie (Otusz, k. Poznania)

Pod Poznaniem powstaje nietypowe osiedle domów jednorodzinnych o skandynawskim charakterze. Nowe nieruchomości przypadną do gustu osobom poszukujących bliskości z naturą i swobody we własnym domu. Nowatorskie osiedle Otusz Naturalnie ma być gotowe pod koniec 2022 roku, za jego realizację odpowiada poznańska firma Demiurg. Wykonawca nie podał jeszcze stawki za metr kwadratowy nieruchomości, ale ze względu na podwyższony standard można spodziewać się ceny w graniach 5 tys. złotych za metr, co przy nieruchomościach powyżej 100 metrów oznacza koszt minom pół miliona za dom.

Domy w zabudowie bliźniaczej powstają 30 km od Poznania we wsi Otusz. Dojazd do stolicy Wielkopolski za sprawą pobliskiego zjazdu na autostradę A2 zajmuje około pół godziny. Pozwoli to pogodzić pracę i szkołę w Poznaniu z mieszkaniem na dalekich przedmieściach. Osiedle składać się będzie z 16 domów parterowych, których aranżacja doskonale wpasowuje się w wiejski klimat. Drewniana bądź ceglana elewacja oraz duże okna i przestronna działa rekreacyjna to elementy wyróżniające inwestycje. Każdy z domów wyposażony jest w wiatę garażową z miejscami na dwa samochody. W pobliżu osiedla znajduje się też malownicze jezioro, będące doskonałym miejscem na rodzinne spacery.

Osiedle Otusz Naturalnie powstają w myśl zasady slow life, gdzie ekologiczność i otoczenie przyrodą są ważniejsze niż dostęp do miejskiej infrastruktury. Wszystkie domy powstają w koncepcji design & build & sell, co oznacza, że przyszli właściciele mogą decydować m.in. o instalacjach, jakie będą dostępne w domu oraz o układzie pomieszczeń. Wśród dostępnych opcji są nawet panele fotowoltaiczne oraz systemy wentylacji mechanicznej, co pozwoli obniżyć koszty energii elektrycznej. Ponadto zwiększy to ekologiczność segmentu, co stanowi ważny aspekt całej inwestycji.

Domy na osiedlu Otusz Naturalnie różnią się od siebie kształtem i rozkładem pomieszczeń. Część z nich powstanie na planie litery L, w przypadku których taras będzie osłonięty. Pozostałe domy, budowane będą na planie litery I, a taras pozostanie w pełni otwarty. Dużym atutem podpoznańskiej inwestycji są przestronne działki rekreacyjne, które można zaaranżować na piękny ogród lub plac zabaw dla dzieci. Funkcjonalny i jednocześnie bardzo modny rozkład pokoi dzieli dom na strefę dzienną i nocną. Salon i kuchnia są pomieszczeniami otwartymi, wspólnymi. Panoramiczne okno w salonie łączy się z tarasem i wspaniałym widokiem na ogród. Warto dodać, że domy mają otwarty charakter, wzorem skandynawskich osiedli, dlatego posesje nie są ogrodzone.

INFORMACJE O INWESTYCJI:

Nazwa: Otusz Naturalnie

Miejscowość: Otusz

Termin oddania: koniec 2022

Deweloper: DEMIURG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.