Osiedle Lagom (Gdańsk)

Domy w fińskim stylu to przede wszystkim prostata i naturalność. Właśnie takie osiedle wkrótce powstanie w Gdańsku na Ujeścisku. Nowe nieruchomości gwarantować będą spokój, bliskość natury i ekologiczne wykończenie, a jednocześnie będą nieopodal centrum Gdańska. Osiedle Lagom składać się będzie z 48 domów w skandynawskim stylu. Samo słowo lagom oznacza „w sam raz”, gdyż takie mają być nowe domy, które powstają przy ul.11 listopada. Za realizację tej ciekawiej inwestycji odpowiada deweloper Robyg.

Skandynawski styl charakteryzuje się funkcjonalnością i minimalizmem, przy czym wnętrza nie tracą też przytulności. Jasne barwy, głównie beże, biel i szarości oraz dużo naturalnego drewna czynią takie domy niezwykle relaksującymi. Nie mogą się one też obyć bez roślinności, która stanowi główny dodatek w aranżacji. Właśnie te elementy zostaną wykorzystane na Osiedlu Lagom. Domy odznaczać się będą panoramicznymi oknami, które zapewnią mnóstwo naturalnego światła. Dużym atutem będzie też wysokość pomieszczeń, blisko 3 metry. W projekcie uwzględniono również miejsce na kominek w salonie, a sypialnie zaplanowano na piętrze. Projekt architektoniczny inwestycji został przygotowany w pracowni SIM Architekci.

Wykonawca dużą uwagę przykłada do wyglądu zewnętrznego nieruchomości, dlatego elewacja zostanie wykonana z malowanego tynku mineralnego. Materiał ten jest bardzo odporny na działanie temperatury oraz czynników mechanicznych, dzięki czemu będzie atrakcyjnie wyglądał przez wiele lat. Wysokiej jakość dachówka, która wzbogaci skośny dach oraz efektowne oświetlenie dopełnia całość i zagwarantują bardzo modne nieruchomości. Kameralne osiedle posiadać będzie dostęp do rozwiniętej infrastruktury w dzielnicy Ujeścisku. Łatwy dojazd do centrum zapewni komunikacja miejska, w pobliżu znajdują się liczne sklepy, szkoły, przedszkola oraz przychodnie medyczne. Ponadto wykonawca ma w planach stworzyć wspólną przestrzeń dla mieszkańców osiedla, dla najmłodszych przewidziano plac zabaw. Osiedle będzie ogrodzone i strzeżone, aby zapewnić bezpieczeństwo jego mieszańcom

Domy na Osiedlu Lagom liczyć będą od 123 do 163 metrów kwadratowych. Wszystkie posiadać będą przydomowe miejsce parkingowe oraz miejsce wypoczynku w postaci działki rekreacyjnej o powierzchni nawet 327 metrów. Dzięki temu mieszkańcy mogą stworzyć rodzinną przestrzeń do wspólnego spędzania czasu. Inwestycja ma być gotowa w czwartym kwartale 2021 roku. Domy będą oferowane w stanie surowym. Koszt pojedynczego segmenty zaczynać się ma od 8 tysięcy złotych. Większość domów została już zarezerwowana, gdyż tego typu inwestycji, które pozwalają w dużej aglomeracji cieszyć się pięknym domem w zabudowie szeregowej, powstaje bardzo niewiele.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.