Osiedle domów drewnianych w Łodzi

W Łodzi w ciągu najbliższych miesięcy ma powstać osiedle domów szkieletowych. Za realizację inwestycji odpowiada spółka Polskie Domy Drewniane. Nowoczesne domy jednorodzinne zostaną wybudowane w bazie innowacji technologii i będą pierwszym takim osiedlem w Polsce. Generalną wykonawcą nowego osiedla będzie zespół dwóch firm: RISER i RISER.domy.

Ekologiczne osiedle w zabudowie jednorodzinnej składać się będzie z 11 segmentów mieszkalnych. Zaplanowano też 14 miejsc parkingowych. Zaletą domów szkieletowych jest czas budowy. Zastosowanie modułów umożliwi ukończenie prac budowlanych w kilka miesięcy. Wykonawca zapowiada oddanie do użytku całej inwestycji już pod koniec 2021 roku. W pierwszej kolejność wykonane zostaną prace konstrukcyjne oraz naziemne. Ponadto firmy RISER i RISER.domy odpowiadają za przygotowanie okolicznej infrastruktury oraz nadzór nad wykonywaniem instalacji sanitarnych oraz elektrycznych.

Krótki czas budowy wymaga dokładnego zaplanowania wszystkich prac konstrukcyjnych i budowlanych. W przypadku łódzkiego osiedla system modułowy przygotuje przedsiębiorstwo Wood Core House, które ma na swoim koncie kilka podobnych inwestycji, ale poza granicami Polski. Nowe osiedle w Łodzi ma być pierwszym tego typu i stanowić wizytówkę dla kolejnych podobnych inwestycji. Domy szkieletowe dużą popularnością cieszą się w krajach skandynawskich, gdzie większość nieruchomość realizowanych jest właśnie w tej technologii.

Spółka Polskie Domy Drewniane zapewnia, że w zaledwie tydzień jest w stanie postawić budynek w stanie surowym otwartym. Szereg przeprowadzonych testów potwierdza wysoką trwałość takiego budynku. Dom szkieletowy może bez żadnych przeszkód służyć jako dom całoroczny. Konstrukcja odporna jest na niską i wysoką temperaturę, wilgoć oraz silne podmuchy wiatru. Co ważne, takie budownictwo jest w pełni ekologiczne i zmniejsza ślad węglowy. W przeciwieństwie do budowy tradycyjnych domów, podczas której wykorzystuje się wiele technologii mało przyjaznych środowisku naturalnemu.

Osiedle w Łodzi cechować będzie prosta bryła i jasna elewacja. Szary, spadzisty dach doda klasycznego charakteru. Wszystkie domy posiadać będą balkony oraz przydomową działkę, którą będzie można zaaranżować na ogród lub plac zabaw dla dzieci. Koszt pojedynczego segmentu nie został jeszcze oszacowany, ale na pewno będzie niższy niż murowy dom w zabudowie jednorodzinnej. Specjaliści z branży domów modułowych sugerują, że dom o powierzchni około 100 metrów kwadratowych nie powinien kosztować więcej niż 150 tysięcy złotych. Na ostateczną ceną wpłynie jego standard i lokalizacja, ale mogę się one okazać nawet dwa razy tańsze niż domy budowane tradycyjną metodą. Z pewnością będzie to ciekawa alternatywa dla wielu polskich rodzin.

INFORMACJE O INWESTYCJI:

Nazwa: –

Miejscowość: Łódź

Termin oddania: IV kw. 2021

Deweloper: Polskie Domy Drewniane

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.