Nowy Paryż (Świętochłowice / Ruda Śląska)

Komfortowe osiedle domów w zabudowie bliźniaczej i wolnostojącej powstaje na granicy Świętochłowic i Rudy Śląskiej. Kompleks o nazwie Nowy Paryż charakteryzować będzie atrakcyjną architekturą i wysokim standardem wykończenia. Budowa nieruchomości rozpoczęła się w 2016 roku i ostatni etap ma zakończyć się pod koniec 2020 roku. Wszystkie segmenty będą sprzedawane w stanie surowym. Za realizację inwestycji odpowiada świętochłowicka firma Xenakis Development, która posiada doświadczenie w budownictwie mieszkaniowym na Śląsku.

Osiedle Nowy Paryż składać się będzie z domów wolnostojących i bliźniaków. W skład kompleksu wejdą aż 73 domy. Budowane są zarówno w technologii murowanej, jak i szkieletowej. Do wyboru są też różne opcje metrażu. Bliźniaki realizowane są w wersji 102 oraz 121 metrów kwadratowych, natomiast domy jednorodzinne dostępne są o powierzchni 134 lub 152 mkw. Ekskluzywne nieruchomości znajdują się nie niezależnej działce, którą można przeznaczyć na ogród lub plac zabaw dla dzieci. Ponadto wszystkie domy posiadają garaż i miejsce postojowe. Deweloper stawia na klasyczną i elegancką aranżację, w której dominować będzie biel i szarość. Drewniane elementy dekoracyjna dodają aranżacji nowoczesności. Duże okna zapewniają dostęp do naturalnego światła, a dodatkowa warstwa izolacyjna to pewność, że hałasy z zewnątrz nie będą słyszane w domach. Mieszkańcy kompleksu będą mogli również czuć się w pełni bezpiecznie i komfortowo. Nowy Paryż będzie bowiem osiedlem zamkniętym oraz monitorowanym.

Lokalizacja osiedla Nowy Paryż na pewno przypadnie do gustu rodzinom z dziećmi. W pobliżu nie brakuje parków i zielonych terenów na rodzinne spacery, a otoczenie ogródków działkowych gwarantuje ciszę i spokój. Ponadto nieopodal znajduje się stadnina koni. Dojazd do osiedla zapewniają dwie drogi – ulicą Chrobrego oraz od strony Rudy Śląskiej, z Goduli. Warto też dodać, że w bliskiej odległości od zabudowy znajdują się sklepy, szkoły, przedszkola oraz szpital miejski w Rudzie Śląskiej. Bardzo dużym atutem jest także wygodny dojazd na Drogową Trasę Średnicową, z której łatwo dojechać w do Katowic, Chorzowa, Zabrza, Gliwic czy Bytomia. Dojazd do aglomeracji zajmuje kilkanaście minut, co pozwoli zaoszczędzić czas i pogodzić pracę w dużym mieście z mieszkaniem w Świętochłowicach. Koszt pojedynczego segmentu rozpoczyna się od 449 tysięcy złotych, co średnio daje 4,4 tys. zł za metr kwadratowy. Taka cena ze względu na udogodnienia wydaje się być atrakcyjna, dlatego wiele domów znalazło już nowych właścicieli.

INFORMACJE O INWESTYCJI:

Nazwa: Nowy Paryż

Miejscowość: Świętochłowice / Ruda Śląska

Termin oddania: koniec 2020

Deweloper: Xenakis Development Spółka z o.o. sp.k.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.