Domy w Szczytnikach (Szczytniki k. Poznania)

Zaledwie kilkanaście kilometrów od Poznania budowane jest nowoczesne osiedle domów jednorodzinnych. Inwestycja o nazwie Domy w Szczytnikach jest odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczności, która szuka ciekawych i przestronnych nieruchomość niedaleko miasta, ale z dala od hałasu i ruchu ulicznego. Właśnie takie zalety mają nieruchomości w niewielkich gminach, w pobliżu dużych aglomeracji. W przypadku tej inwestycji dojazd do stolicy Wielkopolski zajmuje zaledwie kilkanaście minut, więc łatwo pogodzić pracę i mieszkania na obrzeżach. Pierwszy etap ma być ukończony już za kilkanaście tygodni. Za realizację inwestycji odpowiada lokalne przedsiębiorstwo IDEAdeweloper.

Osiedle Domy w Szczytnikach realizowane jest w gminie Kórnik, która oferuje wygodne zaplecze infrastrukturalne. W planie jest budowa budynków, które oferować będzie po cztery niezależne segmenty mieszkaniowe. Przestronne nieruchomości z niezależnym ogródkiem liczyć będą 105 lub 126 metrów kwadratowych. Taki metraż pozwoli na wygodną aranżację i wydzielenie strefy dziennej na parterze i nocnej na piętrze. Domy wyposażone będą salon z aneksem kuchennym, na dole zaplanowane też łazienkę, natomiast na piętrze będą trzy pokoje oraz większa łazienka. Prywatny ogród pozwoli cieszyć się rodzinnym czasem na łonie natury. Przynależną o domu działka będzie można dowolnie zaaranżować, tworząc ogród warzywny lub plac zabaw dla dzieci. Do wyboru jest działka o powierzchni 62 lub 126 mkw. Co ważne, każda posesja jest ogrodzona w atrakcyjny sposób za pomocą bramy dwuskrzydłowej.

Inwestor zamierza jeszcze w tym roku oddać do użytku osiem segmentów mieszkalnych. Kolejne będą budowane sukcesywnie. Każdy dom ma wydzielone miejsce postojowe, garaż na jeden samochód oraz balkon, co daje porównywalną swobodę jak przy domu jednorodzinnym. Wykonawca postawił na modną aranżację. Wszystkie domy będą wykończone brązową cegłą, a grafitowy dach dopełni całość. Wiele naturalnego światła zapewnią ogromne okna, zaczynające się już przy podłodze. Jednak największym atutem nowego osiedla jest cena domów – pojedynczy segment kosztuje około 410 tys. złotych. To zdecydowanie mniej niż koszt mieszkania w Poznaniu. A za sprawą trasy szybkiego ruchu S11 do Poznania dojedzie się w kwadrans. Ponadto nieopodal osiedla znajduje się przystanek autobusowy oraz stacja PKP w Gądkach, więc osoby niezmotoryzowane również będą mogły dojechać do miasta. Warto też zwrócić uwagę na sąsiedztwo jezior: Kórnickiego i Bnińskiego, które będą doskonałym miejscem na spacery. W pobliżu znajdują się również punkty usługowe, sklepy spożywcze czy szkoły.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.