Domy TBS na Działkowej (Katowice)

Stolica Śląska wzbogaci się o osiedle domków jednorodzinnych od TBS. Nowa inwestycja powstanie przy ul. Działkowej. Co istotne, wszelkie pieniądze ze sprzedaży nieruchomości zasilą fundusz remontowy, który ma wspomóc renowację kamienic komunalnych w centrum Katowic. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce, gdy nowe nieruchomości budowane są w celu wsparcia niezbędnych działań społecznych. Jeśli takie nieruchomości spotkają się z zainteresowaniem kupujących, możliwe że będą budowane kolejne osiedla na tych zasadach.

To pierwsza komercyjna inwestycja realizowana przez TBS Katowice. Cała budowa ma być finansowana z kredytu Banku Gospodarstwa Krajowego. W skład nowego kompleksu mieszkalnego wejdzie osiem komfortowych budynków jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej. Wszystkie domy oferować będą po dwa lokale mieszkalne o powierzchniach 75-85 metrów kwadratowych. Lokalizacja osiedle przy ul. Działkowej zapewni dogodny dojazd do innych dzielnic Katowic. Podróż do centrum nie potrwa więcej niż 20 minut. Niemniej w pobliżu osiedla znajduje się niezbędna infrastruktura miejska oraz sklepy i szkoły.

Wkrótce w sprzedaży pojawi się 16 dwupoziomowych mieszkań. Każde posiadać będzie przydomowy ogródek, wewnętrzny garaż oraz miejsce postojowe na zewnątrz. Wykonawca planuje ukończyć budową najpóźniej w trzecim kwartale 2022 roku. Nowa inwestycja charakteryzuje się klasyczną aranżacją z dominacją jasnej elewacji i spadzistego dachu z cegły. Duże okna zapewnia dostęp do naturalnego światła, a przestronny taras – możliwość podziwiania widoków na pobliskie tereny zielone. Wszystkie domy oferowane będą w stanie surowym, aby właściciel dopasował wyposażanie i aranżację pomieszczeń do własnych upodobań. Spokojna okolica zapewni wygodę życia w mieście, ale z dala od typowego hałasu dużej aglomeracji.

Warto dodać, że wszystkie środki uzyskane ze sprzedaży nieruchomości zostaną wykorzystane na niezbędne remonty kamienic przy ul. Mariackiej 30, 32, 34. Pozwoli to na stworzenie nowych i wygodnych mieszkania senioralnych oraz chronionych, na które czeka wiele osób w potrzebie. Wyjątkowe rozwiązanie umożliwia jednocześnie realizacji dwóch celów – zaspokojenie potrzeb mieszkaniach dla mieszkańców Katowic, którzy szukają większego lokalu i zdobycia środków pieniężnych na kosztowne i bardzo istotne renowacje miejskie. Szacuje się, że koszt pojedynczego segmentu na katowickich Giszowcu oscylować będzie w graniach 8 tys. złotych za metr kwartowy. Jednak nie jest wykluczone, że mieszkania będą sprzedawane na drodze licytacji.

INFORMACJE O INWESTYCJI:

Nazwa: –

Miejscowość: Katowice

Termin oddania: III kw. 2022

Deweloper: Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.