Brama garażowa

Modeli bram garażowych jest wiele. W ofercie są bramy rozwierne, uchylne, rolowane czy segmentowe. Decydując się na bramę garażową określonego typu, warto sprawdzić wcześniej np. wielkość podjazdu, a także wariant ogrzewania w garażu.

brama

sylv1rob1/bigstockphoto.com

Istotne przy zakupie bramy garażowej jest energooszczędność, estetyka, niezawodność i ewentualność dobrego serwisowania. Z uwagi na dążenie do minimalizowania kosztów utrzymania klienci, którzy decydują się na zakup bramy do garażu znajdującego się w bryle domu wybierają wariant droższej, ale dobrze ocieplonej bramy, aby w późniejszym rozrachunku zaoszczędzić na ogrzewaniu całego budynku. Istotnym kryterium wyboru jest również elewacja budynku. Brama garażowa często nadaje charakter całej bryle i powinna być do niej odpowiednio dopasowana. Dostępnych jest wiele modeli o różnorodnych kolorach, z wzorami i dekorami. Istotnym kryterium jest również bezpieczeństwo, dlatego warto co jakiś czas poddawać bramy garażowe przeglądowi.

Na rynku dostępne są bramy płytowe (uchylne). Należą one do najbardziej popularnych, jednak do ich zamontowania potrzebne jest miejsce przed garażem, ponieważ dolna część wysuwa się na zewnątrz. Bramy rozwieralne z kolei stanowią najstarszy typ. Są to bramy otwierane na boki i w ofercie producentów pojawiają się już coraz rzadziej. Otwierane skrzydła zabierają dużo miejsca. Nie zawsze jest również szansa zamontowania napędu elektrycznego. Kolejny typ stanowią bramy rolowane (żaluzjowe), które są najbardziej ergonomiczne i działają jak roleta okienna. Są bardzo wygodne w eksploatacji, lecz nie wszyscy producenci posiadają je w swoich ofertach. Bramy rolowane są dostępne od razu z napędem elektrycznym. Z kolei bramy segmentowe (górne i boczne) stanowią dobre rozwiązanie w sytuacjach kiedy podjazd jest krótki oraz w garażach, które bezpośrednio wychodzą na ulicę. Cechuje je również większa szczelność niż bram uchylnych. Zaleca się montowanie bram segmentowych (sekcyjnych) w ogrzewanych garażach. Można je również montować w otworach posiadających łukowe nadproże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.