Allium (Wrocław)

Na obrzeżach Wrocławia zostanie wybudowane nowoczesne osiedle domów w zabudowie bliźniaczej. Inwestycja o nazwie „Allium” ma odznaczać się ekologicznymi rozwiązaniami oraz spokojnym otoczeniem zielonych terenów, niczym na wsi. Osiedle budowane jest przez Inwestgrupę na Praczach Odrzańskich i w pełni ma być gotowe w 2023 roku.

Osiedle Allium ma być wolne od smogu, który stanowi poważny problem dla wszystkich osób mieszkających w dużych miastach. Właśnie ze względu na dużym poziom zanieczyszczenia w centralnych dzielnicach coraz więcej rodzin przenosi się na ościenne części aglomeracji, aby cieszyć się ze zdrowego powietrza. Domy na nowym wrocławskim osiedlu budowane są w oparciu o specjalne technologie, które mają zapewnić najwyższy poziom energooszczędności danej nieruchomości. Niskoemisyjne ogrzewanie pozwala także na większe oszczędności, dlatego wszystkie domu wyposażone będą w nowoczesne pompy ciepła. Zgodnie z szacunkami dewelopera dają to rocznie nawet o 75 proc. niższe rachunki za ogrzewanie. Dodatkowo zastosowano specjalistyczny system odzyskiwania ciepła z wentylacji, który także znacząco obniża koszty ogrzewania. Ogromną zaletą tych rozwiązań, szczególnie w dobie pandemii koronawirusa, jest filtracja powietrza. Do domu trafia bowiem tylko oczyszczone powietrze, pozbawione wirusów i smogu.

Domy sprzedawane są przede wszystkim w stanie deweloperskimi, ale na życzenie klienta jest możliwość wykończenia pod klucz. W podstawowym standardzie wykończenia jest ogrzewania podłogowego oraz stolarka okienna z oknami trzyszybowymi. Wszystkie segmenty wyposażone są w wygodną instalację centralnego ogrzewania, aby mieszkańcy nie musieli się o nic martwić. Wykonawca postawił na klasyczne design domów, czyli prostą, tradycyjną bryłę, jasną elewację i spadzisty, grafitowy dach. Pierwszy etap osiedla jest już niemal ukończony, obecnie trwa budowa domów z drugiego etapu. Łącznie deweloper zamierza wybudować 62 domy w zabudowie bliźniaczej i szeregowej, o różnych metrażach i rozkładach pomieszczeń. Najmniejsze liczyć będą 75 mkw, największe około 100metrów. Każda nieruchomość posiadać też będzie działkę rekreacyjną, którą można dowolnie zaaranżować.

Osiedle Allium z pewnością przypadanie do gustu klientom, dbającym o środowisko naturalne, którzy cenią sobie kontakt z naturą. Co ważne, kompleks znajduje się w graniach miasta, dlatego dojazd do każdej dzielnicy Wrocławia zapewnia miejska komunikacja. W pobliżu nie brakuje też sklepów, szkół czy punktów usługowych. Cena za metr kwadratowy domu prezentuje się atrakcyjnie, bo są one dostępne już od 6,4 tys. złotych, co daje możliwość zakupienia własnego domu w stolicy Dolnego Śląska za pół miliona złotych.

INFORMACJE O INWESTYCJI:

Nazwa: Osiedle Allium

Miejscowość: Wrocław

Termin oddania: 2023

Deweloper: INWESTGRUPA

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.